Nowości na komunikacyjnej mapie powiatu

0
42
Reklama

2022 rok przyniósł nowe połączenia autobusowe na terenie powiatu pruszkowskiego. Postanowiliśmy sprawdzić komunikacyjną mapę regionu.

Powiat pruszkowski przystąpił do Związku „Grodziskie Przewozy Autobusowe”, którego celem jest wspólna organizacja połączeń autobusowych przez różne jednostki samorządu terytorialnego. Ten krok oznacza większe możliwości komunikacyjne dla mieszkańców. Warto dodać, że linie GPA są współfinansowane ze środków rządowego Funduszu rozwoju przewozów autobusowych. Od 1 stycznia 2022 roku na mapie powiatu pruszkowskiego pojawiły się trzy nowe połączenia.

Linia 60 łączy Walendów, Kajetany, Nadarzyn i Pruszków. Autobus jeździ codziennie co godzinę, zaś w soboty, niedziele i święta prawie co dwie godziny. – Wymagało to wielu ustaleń i zaangażowania ze strony Związku Powiatowo-Gminnego GPA, starosty powiatu pruszkowskiego Krzysztofa Rymuzy i władz naszego samorządu. Wszystkim zaangażowanym w ten proces dziękuję – podkreśla wójt gminy Nadarzyn Dariusz Zwoliński.

Warto dodać, że to nie koniec rozwoju transportowych możliwości. – GPA przygotowuje się także do utworzenia linii 63 na trasie: Józefina – Żabia Wola – Siestrzeń – Nadarzyn – Janki – Raszyn – Warszawa. Zwiększy to ilość kursów autobusowych do stolicy – podaje wójt Zwoliński.

Co do nowości – na trasę wyjechała linia 61. Jej trasa wygląda następująco: Rybie – Raszyn – Michałowice – Reguły – Pruszków. Autobus jeździ w dni robocze co jedną, dwie godziny. Z kolei linia 62 porusza się trasą: Piastów – Pruszków – Komorów – Sokołów – Janki – Raszyn. Autobus jeździ co godzinę. Rozkłady jazdy oraz schematy połączeń można znaleźć na stronie: www.gpa.grodzisk.pl.

Reklama

Ważną kwestią są ceny biletów. Bilety jednorazowe w granicach miasta kosztują 1 zł, po gminie 2 zł, zaś poza 4 zł. Miesięczne odpowiednio – 25, 50 i 100 zł. Osoby posiadające imienny bilet okresowy ZTM na 1 lub 2 strefę mogą podróżować liniami GPA na terenie powiatu pruszkowskiego bezpłatnie.

817 do Warszawy

Zmiana nastąpiła również na komunikacyjnej mapie miasta Pruszkowa. Od 10 stycznia 2022 roku mieszkańcy mogą korzystać z usług linii 817, która łączy Pruszków z Warszawą.

Nowy autobus codziennie wykonuje 15 par kursów – do i ze stolicy. Trasę zaczyna na przystanku Os. Staszica i jedzie do Dworca Zachodniego. Pierwszy kurs odbył się 10 stycznia 2022 roku o 4.50, a pasażerem był prezydent Pruszkowa Paweł Makuch. – Nasz nowy autobus do Warszawy Zachodniej przetestowany. Pojechałem pierwszym kursem o godzinie 4:50. Teraz czas rozpocząć dalszą część poniedziałku – komentował „na gorąco”.

Czytaj również: Nowe autobusy w Michałowicach

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj