Mapa turystyczno-gastronomiczna w powiatach grodziskim, pruszkowskim i okolicach

0
1555
Reklama

Pływaj z głową!

W gorące letnie dni chętnie szukamy ochłody nad wodą. Sprawdziliśmy dla Was, gdzie w okolicy możemy kąpać się bezpiecznie i spokojnie.

KAWIARNIA PODMIEJSKA – Kawiarnia speciality – więcej niż pyszna kawa, ul. Piłsudskiego 30, Milanówek

Nic nie sprawia większej frajdy w upalny dzień niż możliwość wskoczenia do przyjemnie chłodnej wody. Często jednak nie zdajemy sobie z niebezpieczeństw, jakie niesie ze sobą kąpiel w obcym i niestrzeżonym miejscu. Wiry, grząskie dno czy wystające z niego ostre kamienie czy konary – to wszystko w ułamku sekundy może zmienić przyjemność w tragedię. Dlatego tak ważne jest, by wchodzić do wody tylko w sprawdzonych miejscach, gdzie w razie potrzeby ratownik przyjdzie nam z pomocą. Na szczęście w naszych okolicach nie brakuje miejsc, w których możemy bezpiecznie popływać.

UMAMI – kuchnia japońska i azjatycka, ul. Bartniaka 1, Grodzisk Mazowiecki

Stawy Walczewskiego (ul. Nadarzyńska, Grodzisk Maz.)

Na popularnym „Walcu” czeka na nas nie tylko strzeżone kąpielisko, ale także wypożyczalnia sprzętu wodnego. Teren wciąż się rozwija, co roku przybywają tu nowe atrakcje. Dla szukających cienia przygotowano zadaszone altanki. A gdy zmęczeni wodnymi zabawami poczujemy głód, do naszej dyspozycji są bezpłatne grille. Jeśli jednak nie przyniesiemy własnego prowiantu, zawsze możemy skorzystać z oferty znajdującego się przy wejściu punktu gastronomicznego. Z kolei miłośnicy sportów zespołowych mogą skorzystać z boisk do siatkówki plażowej, oprócz tego w sąsiedztwie znajduje się orlik z kompleksem boisk. Na najmłodszych zaś czeka obszerny plac zabaw.

CZYTAJ TAKŻE: Co warto zwiedzić

TELEPIZZA – pyszna i gorąca pizza, ul. Szkolna 1C, Raszyn

Większość atrakcji jest bezpłatna, jednak za wypożyczenie sprzętu wodnego musimy zapłacić od 16 do 26 złotych za godzinę. Wypożyczalnia honoruje zniżki dla uczniów i studentów, emerytów, rencistów i osób z niepełnosprawnościami. Ulgi przysługują również posiadaczom Grodziskiej Karty Mieszkańca i Grodziskiej Karty Dużej Rodziny.

RESTAURACJA GRUZIŃSKA SULIKO – Magiczna podróż przez smaki i zapachy Gruzji, ul. Lilpopa 18, Podkowa Leśna

Kompleks basenów w Strzeniówce (ul. Działkowa, Strzeniówka k. Nadarzyna)

Restauracja grillowa WPR BURGER – najlepsze burgery w mieście, ul. Sienkiewicza 5, Pruszków

Ten obiekt jeszcze dosłownie pachnie nowością – otwarto go bowiem niespełna dwa tygodnie temu. Tu do dyspozycji mamy m.in. trzy baseny zewnętrzne z pomostami, mini wodny plac zabaw, dwie zjeżdżalnie wodne i jacuzzi. Ponadto obok znajdują się boiska do gier plażowych, a także kawiarenka. Wstęp jest płatny, jednak ceny są bardzo przystępne: dorosły zapłaci 40 zł, jeśli ma Kartę Nadarzyniaka – 20 zł. Bilet dla dzieci powyżej 7 lat to koszt 15 zł (10 zł z kartą), dla studentów odpowiednio – 20 i 10 zł. Dzieci do 7 lat, osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie, renciści i emeryci wchodzą za darmo.

Reklama
PIZZERIA BELLA – Pizza i Burger, wyjątkowe miejsce z wyjątkowym jedzeniem, ul. Armii Krajowej 3 lok. 7, Brwinów

Kąpielisko Retro w Milanówku (ul. Sportowa, Milanówek)

SEXY SUSHI – kuchnia japońska, dania z najwyższej jakości produktów, ul. Warszawska 21b/3, Jaktorów

Miejsce kultowe dla każdego Milanowianina. Odrestaurowany dwa lata temu basen otworzy się już 3 lipca. Na terenie kąpieliska, oprócz basenu, mamy też do dyspozycji boiska do siatkówki. Wszystko – jak sama nazwa wskazuje – utrzymane w klimacie retro. Tu ceny są jeszcze niższe: 10 zł dorośli, 5 zł młodzież (powyżej 7 lat), 4 zł dzieci (do 7 lat). Co ważne, dorośli mieszkańcy Milanówka zapłacą połowę ceny, zaś dzieci i młodzież z terenu miasta może korzystać z kąpieliska za darmo!

LODZIARNIA QUATTRO SI – Lody, oryginalne włoskie receptury w zasięgu ręki, ul. Jasna 4b, Pruszków

Życzymy dobrej (i bezpiecznej) zabawy! A przy okazji zapraszamy naszych czytelników do zwiedzania interesujących miejsc, poznawania kultury i aktywnego spędzania czasu. Polecamy restauracje, kawiarnie, lodziarnie oferujące pyszną kuchnię, w których każdy znajdzie coś dla siebie.

PIZZA SOLO BUONO – włoska pizza, makarony, oryginalne burgery, ul. Limanowskiego 15, Grodzisk Mazowiecki
Galeria Figur Stalowych
Galeria Figur Stalowych
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj