Koncepcja firmy Panattoni odrzucona

0
812
Reklama

Konsultacje społeczne dotyczące zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Fiołkowej i ul. Lisa Kuli w Piastowie zakończone. Mieszkańcy odrzucili koncepcję przedstawioną przez firmę Panattoni.

Na początku sierpnia burmistrz Piastowa zarządził przeprowadzenie konsultacji społecznych w sprawie koncepcji zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Fiołkowej i ul. Lisa Kuli. Miały trwać do końca sierpnia, ale na wniosek radnych i mieszkańców czas wydłużono do 11 września. Koncepcję przygotowała firma Panattoni, a władze miasta postanowiły zapytać o zdanie mieszkańców. Projekt zakładał kierowanie ruchu przez tereny przy ul. Fiołkowej, w prawo w ul. Lisa Kuli, a następnie na wiadukt nad autostradą w stronę Ożarowa. Niemożliwy byłby skręt w lewo w ul. Lisa Kuli i wjazd do Piastowa. Z kolei z Ożarowa w kierunku ul. Fiołkowej ruch miałby odbywać się poprzez dobudowany pas lewoskrętu.

Zaproponowana koncepcja nie zyskała aprobaty mieszkańców. Złożono 1345 opinii, z których 1317 było na „nie”, a 13 na „tak”. 15 głosów było nieważnych. – To bardzo silny mandat społeczny i kolejny sygnał dla władz miasta, że nie ma zgody mieszkańców na przejazd dla ciężkich samochodów przez Piastów – podkreśla Przemysław Worek, zastępca burmistrza Piastowa.

Sprawa od lat budzi olbrzymie kontrowersje z uwagi na obawy mieszkańców Piastowa, co do możliwości korzystania przez firmy współpracujące Panattoni z ulic Piastowa. Istnieją obawy, że ruch samochodów ciężarowych byłby duży, przez co zaburzyłby spokój i negatywnie wpływał na otoczenie. Warto dodać, że w ostatnim czasie władze miasta zdecydowały o ustawieniu tam znaku zakazu dla ciężarówek.

Czytaj również: NewCity czyli nowa jakość dla Piastowa

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj