reklama

VI Grodzisk Folk Fest

0
W najbliższy weekend ze sceny w Parku Skarbków popłyną folkowe dźwięki. W samo południe rozpocznie się VI Grodzisk Folk Fest.
materiały organizatora

W najbliższy weekend ze sceny w Parku Skarbków popłyną folkowe dźwięki. W samo południe rozpocznie się VI Grodzisk Folk Fest.

Grodzisk Folk Fest to międzynarodowy festiwal muzyczny organizowany od 2015 r. Organizatorem imprezy jest Akademia Profil.

– Celem festiwalu jest zwiększanie zainteresowania wielokulturowością w regionie Zachodniego Mazowsza, a także aktywizacja społeczności lokalnej poprzez sztukę i promocja amatorskich ruchów artystycznych. W trakcie kilkudniowej imprezy odbywającej się zwykle w październiku prezentujemy ciekawe zjawiska sceny muzyki świata w różnych lokalizacjach Grodziska Mazowieckiego. Od 2018 roku festiwal Grodzisk Folk Fest jest elementem międzynarodowego projektu Viva Tramontana – opisują wydarzenie organizatorzy.

Festiwal zainauguruje lokalna Kapela Folkowa Od Grodziska, która wystąpi o 12.00. Po nich na scene wyjdzie amerykańska wokalistka i multiinstrumentalistka Moriah Woods. O godz. 16.00 widzów porwie zdrowa mieszanka amerykańskiego folku i bałkańskich dźwięków – taką miksturę zaserwuje nam wywodząca się z Podkarpacia kapela Freeborn Brothers. Na zakończenie zaś wystąpi teatr SAS ze spektaklem „Sobótka w Czarnolesie” w opracowaniu i reżyserii Joanny Cichoń.

Wydarzenie jest współfinansowane przez gminę Grodzisk Mazowiecki. Wstęp wolny.

Czytaj również: Honorowy Obywatel Grodziska

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version