reklama
Strona główna Aktualności Koronawirus w Pruszkowie, wójt Nadarzyna objęty kwarantanną

Koronawirus w Pruszkowie, wójt Nadarzyna objęty kwarantanną

0
Wójt Dariusz Zwoliński jest zakażony koronawirusem. Wcześniej w związku ze złym samopoczuciem przebywał na izolacji.
fot. UG Nadarzyn

Wójt Nadarzyna Dariusz Zwoliński został objęty kwarantanną domową. U jego syna Adriana, mieszkańca Pruszkowa, potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Informację o tym przekazał dziś w nocy na swoim oficjalnym profilu facebookowym sam Dariusz Zieliński.

– Od dziś rozpocząłem obowiązkową kwarantannę domową (wraz z żoną) w związku z potwierdzeniem w organizmie naszego dorosłego syna koronawirusa. Potrwa ona do niedzieli 22 marca, chyba że w międzyczasie wystąpią niepożądane objawy – napisał.

Opisał też szczegółowo procedurę przez która przeszedł Adrian Zwoliński zanim potwierdzono u niego zakażenie wirusem. Zaapelował do mieszkańców o spokój i rozsądek.

– Wszystkie osoby, które miały kontakt z moją osobą w ostatnich 48 godzinach, będą poddane tzw. obserwacji. To znaczy, że przez najbliższe dwa tygodnie muszą dokonywać pomiaru temperatury rano i wieczorem. Jeśli pojawi się u nich wysoka gorączka powyżej 38 stopni Celsjusza oraz suchy kaszel, czy problemy z oddychaniem muszą zgłosić ten fakt na numer alarmowy Inspektoratu Sanitarnego w Pruszkowie lub do najbliższego szpitala zakaźnego – wyjaśnił. – Pragnę wszystkich uspokoić. Prawdopodobieństwo, że osoby zaraziły się koronawirusem przez kontakt ze mną lub moją żoną wynosi max 10 %. Powinniście zachowując zasady higieny normalnie funkcjonować.

Wójt poinformował, że w środę 11 marca powołany dwa dni wcześniej w gminie specjalny zespół spotka się z dyrektorami placówek oświatowych oraz gminnych jednostek. Wprowadzone zostaną ustalone wcześniej ograniczenia w organizacji pracy tych instytucji o czym następnie powiadomi Urząd Gminy.

– Najprawdopodobniej w najbliższym czasie rząd na wniosek samorządów zawiesi działalność szkół i przedszkoli do odwołania. Sytuacja jest bardzo dynamiczna i wymaga od Nas wszystkich spokojnych i rozsądnych działań. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o swoje bezpieczeństwo poprzez stosowanie się do zasad higieny, ale również w sposób odpowiedzialny zadbać o bezpieczeństwo współobywateli. Należy pamiętać o informowaniu inspektoratów sanitarnych, dostosowaniu się do zasad kwarantanny w celu ograniczeniu skutków zarażenia.

Nie należy ulegać panice, w tym samy zakresie co nie należy lekceważyć zjawiska, z którym przyszło nam się jako społeczeństwo zmierzyć 0- podkreśla Zwoliński.

A na koniec życzy wszystkim zdrowa i żartuje.

– Bardzo kocham swoją małżonkę ( i mam nadzieję że z wzajemnością), jednak dwa tygodnie!!! 24 godziny na dobę!!! 4 ścianach!!! może oznaczać, że to nie będzie kwarantanna , ….a prawdziwy czyściec 🙂 .

Exit mobile version