W związku z panującą sytuacją, terminarz Budżetu Obywatelskiego Mazowsza został przesunięty. Czas na składanie wniosków wydłużono do czerwca.
Pierwotnie wnioskodawcy mieli złożyć projekty wraz z wymaganą liczbą podpisów do końca marca. Jednak z uwagi na trudności z pozyskiwaniem podpisów, związane z ograniczeniami w przemieszczaniu się, zarząd województwa podjął decyzję o przedłużeniu terminu o trzy miesiące.
– To odpowiedź na płynące od mieszkańców sygnały i prośby. Chcemy dać Mazowszanom czas na przygotowanie dobrych projektów, ale też i może przede wszystkim na bezpieczne zebranie poparcia dla swoich przedsięwzięć. Wszyscy musimy w tej niełatwej sytuacji zachowywać się odpowiedzialnie – mówi Marta Milewska, rzeczniczka prasowa urzędu marszałkowskiego i zachęca, by dodatkowy czas wykorzystać na dokładne dopracowanie projektów.
To pierwsza edycja budżetu partycypacyjnego województwa. Do podziału jest 25 mln zł. W ramach tej kwoty 80% zostanie przeznaczone na projekty regionalne. Nasz region składa się z 5 powiatów: grodziskiego, pruszkowskiego, warszawskiego zachodniego, piaseczyńskiego i nowodworskiego. Do dyspozycji mieszkańców tych powiatów będzie łącznie niespełna 1,86 mln zł. Pozostałe 20% planowanej kwoty to projekty ogólnowojewódzkie.
O wynikach oceny projektów dowiemy się najpóźniej 7 września. Do 16 października zostanie opublikowana lista wniosków dopuszczonych pod głosowanie. To ostatnie ma się odbyć między 26 października i 16 listopada, a jego wyniki poznamy 30 listopada.
Przeczytaj!
- Uciekał pijany, z zakazem i narkotykami
- Chcą przebudować ulicę Bodycha. Ma być bezpieczniej
- Policja zabrała dziecko pijanej matce
- Początek prac na Drodze Hrabskiej – będą utrudnienia
- Ulice Tuwima i Dworcowa w nowej odsłonie
- Przegląd Regionalny, wydanie 316
- Paszkowianka, ścieżki rowerowe i nowe rondo – co dalej z inwestycjami w Nadarzynie?
- Milanówek między idyllą a zbrodnią – kryminalne historie sprzed lat
- Konkurs Elegancji Samochodów w Brwinowie
- Złodziej nie miał litości. Dziecko straciło rowerek rehabilitacyjny
Napisz komentarz
Komentarze