Pierwsza tężnia w Piastowie

0
2588
Reklama

W parku im. Bogny i Jerzego Sokorskich, nieopodal Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, wybudowano tężnię solankową. To pierwsza tego typu instalacja w mieście. 

Instalacje solankowe to bogactwo mikroelementów, które pozwalają skutecznie walczyć z wieloma chorobami. Tajemnica kryje się w konstrukcji tężni leczniczej. Składają się na nią: drewno iglaste, gałązki brzozowe i urządzenia do pompowania solanki. Konstrukcja wytwarza aerozol bogaty w mikroelementy takie jak jod, wapń, magnez czy potas. Korzystanie z instalacji solankowych wskazane jest w przypadku m.in. zapalenia oskrzeli oraz zatok, pylicy płuc, astmy oskrzelowej, stresu, nerwicy wegetatywnej, ogólnego osłabienia czy niedoczynności tarczycy.

W sierpniu w piastowskim parku Sokorskich pojawiła się oryginalna solanka z Zabłocia, która wydobywana jest z głęboko położonych złóż wód leczniczych solanek jodkowych. Surowiec posiada właściwości lecznicze. – Wszelkie działania władz miasta skupione są na proekologicznych rozwiązaniach i technologiach, które w przyszłości będą skutkować poprawą jakości powietrza w mieście – wyjaśnia Anna Lorens z Urzędu Miejskiego w Piastowie. – Instalacja tężni to ekologiczna propozycja nowego miejsca relaksu i odpoczynku dla piastowian, służąca poprawie ich zdrowia poprzez terapię wziewną. Poprawa zdrowia i jakości życia mieszkańców stanowił nadrzędny cel budowy tężni solankowej – dodaje.

Mieszkańcy Piastowa spacerujący po parku Sokorskich mogą zatem „odetchnąć pełną piersią”. Instalacja działa automatycznie do godz. 21:00. Chętnych do korzystania z niej nie brakuje. – Tężnia cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców. Wszystkie okalające ją ławki stale są zajęte. Odbiór jest bardzo pozytywny – przedstawia Anna Lorens.

Reklama

Skoro pierwsza tężnia w mieście spotkała się z zainteresowaniem, może warto pomyśleć o kolejnych? – Konkretnych planów nie ma, ale jest na pewno zamysł, by w przyszłości w innym rejonie miasta zamontować kolejną tężnię – odpowiada przedstawicielka urzędu.

Reklama