Co z Lodowiskiem dla Pruszkowa w tym sezonie?

0
297

6 grudnia planowano uruchomienie lodowiska w Pruszkowie. Z powodu pandemii koronawirusa mieszkańcy nie skorzystają ze ślizgawki.

Zima kojarzy się z licznymi atrakcjami. Kuligi, narty, łyżwy, a także lepienie bałwanów i rzucanie się śnieżkami. Dla najmłodszych zima jest wyjątkowym czasem. Zwłaszcza w ferie mogą oddać się wielu atrakcjom. Tegoroczna zima, w związku z pandemią koronawirusa, jest zupełnie inna.

6 grudnia miasto Pruszków planowało uruchomienie lodowiska na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Pruszkowie. W październiku magistrat zajął się przeprowadzeniem postępowania przetargowego na dostawę, montaż oraz obsługę zadaszonej ślizgawki. Koszt: blisko 288 tys. zł. Lodowiska w tym roku jednak nie będzie. – Plany te zostały pokrzyżowane przez sytuację związaną z epidemią wirusa COVID-19. Przeprowadzone zostało postępowanie przetargowe, ale sytuacja epidemiologiczna uniemożliwiła podpisanie umowy z wykonawcą, a tym samym otwarcie lodowiska we wcześniej planowanym terminie, czyli 6 grudnia – tłumaczą pruszkowscy urzędnicy. – Niestety w związku z planami rządu, które zakładają utrzymanie restrykcji w organizacji spotkań i zgromadzeń przynajmniej do połowy stycznia, podjęta została decyzja o zaniechaniu realizacji lodowiska w sezonie zimowym 2020/2021, podobnie jak w Brwinowie, Grodzisku czy Warszawie – dodają.

Pozostaje mieć nadzieję, że w końcu sytuacja wróci do normy i będziemy mogli cieszyć się z miejskich atrakcji. Lodowisko wróci najwcześniej za rok. – Mamy nadzieję, że w roku 2021 będziemy mogli zrealizować wszystkie plany i założenia, a mieszkańcy Pruszkowa w pełni będą mogli cieszyć się i korzystać z prowadzonych przez Urząd Miasta działań – podkreślają urzędnicy.

Czytaj Także: Doświetlą wszystkie przejścia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj