Środowiskowy Ośrodek Pomocy Społecznej oferuje pomoc osobom starszym, niepełnosprawnym i samotnym. Powstaje również baza wolontariuszy, którzy będą wspierać te działania.
Rozprzestrzeniająca się choroba utrudnia życie wszystkim. W tym czasie próby niezbędna jest ludzka solidarność - nie wolno nam zapominać, że jesteśmy w tym wszyscy razem. A wśród nas są również tacy, dla których nawet zrobienie podstawowych zakupów stanowi poważne wyzwanie. To osoby z niepełnosprawnościami, starsze, samotne. Z myślą o nich Środowiskowy Ośrodek Pomocy Społecznej w Brwinowie uruchomił linię telefoniczną, pod którą można zgłaszać potrzeby. Telefon działa od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-14.00. Należy jednak podkreślić, że w trosce o bezpieczeństwo wszystkich zaangażowanych stron zakupy są ograniczane do niezbędnego minimum. Obowiązuje zasada "jednego sklepu i szybkich zakupów". Zgłaszający muszą się więc liczyć z tym, że zamówiony chleb nie będzie pochodził z ulubionej piekarni, a jabłka będą innego gatunku niż ten, który jemy najchętniej. Opłata za zakupy jest uiszczana na podstawie paragonu lub faktury. – Obecnie zgłoszenia od seniorów są realizowane na bieżąco. Po przekazaniu listy zakupów w formie telefonicznej lub e-mail zamawiamy produkty u lokalnych przedsiębiorców naszej gminy, a następnie dostarcza je pracownik ŚOPS lub wolontariusze, którzy już nawiązali z nami kontakt i wyrazili chęć współpracy – mówi Monika Knych ze Środowiskowego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brwinowie. Pracownicy ŚOPS zapraszają również do współpracy wolontariuszy. – Sytuacja jest dynamiczna i z tego powodu bardzo chętnie czekamy na kolejne zgłoszenia osób, które chciałyby pomóc w dostarczeniu zakupów dla osób najbardziej potrzebujących – mówi Agnieszka Olejniczak, kierowniczka Działu Wspierania Rodziny. W świetlicy środowiskowej przy ul. Grodziskiej 31 powstało centrum wolontariatu, gdzie można się zgłaszać od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-16.00 pod numerem telefonu 22 729 63 11. Aby się zarejestrować, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy (dostępny na naszej stronie internetowej www.przegladregionalny.pl, a w wersji papierowej na parterze Urzędu Gminy i w świetlicy przy ul. Grodziskiej). Formularz należy dostarczyć osobiście do świetlicy lub wysłać na adres e-mail [email protected]. Co istotne, wolontariusze nie będą kierowani do pomocy osobom zakażonym i przebywającym na kwarantannie.
– Jesteśmy zbudowani postawą społeczeństwa naszej gminy. Wielu naszych mieszkańców korzysta z pomocy rodziny, przyjaciół, sąsiadów, dzięki czemu możemy zająć się najbardziej potrzebującą grupą naszych podopiecznych. Mimo że pracujemy w ograniczonym składzie (ze względu na sezonowe choroby lub konieczność zapewnienia opieki nad dziećmi w domu), do tej pory świadczymy pomoc nieprzerwanie. Jesteśmy gotowi do niesienia pomocy, ale jednocześnie apelujemy o zgłaszanie rzeczywistych, uzasadnionych potrzeb, tak aby niepotrzebnie nie angażować pracowników i wolontariuszy, gdyż nasze siły, czas i zaangażowanie chcemy zachować na pomoc osobom w trudnej sytuacji zdrowotnej i życiowej. Nikogo nie pozostawimy bez pomocy – podkreślają pracownicy ŚOSP.
Przeczytaj!
- Uciekał pijany, z zakazem i narkotykami
- Chcą przebudować ulicę Bodycha. Ma być bezpieczniej
- Policja zabrała dziecko pijanej matce
- Początek prac na Drodze Hrabskiej – będą utrudnienia
- Ulice Tuwima i Dworcowa w nowej odsłonie
- Przegląd Regionalny, wydanie 316
- Paszkowianka, ścieżki rowerowe i nowe rondo – co dalej z inwestycjami w Nadarzynie?
- Milanówek między idyllą a zbrodnią – kryminalne historie sprzed lat
- Konkurs Elegancji Samochodów w Brwinowie
Napisz komentarz
Komentarze