Większy plac zabaw

0
1698
Reklama

Rozbudowa placu zabaw na terenie Parku Mazowsze w Pruszkowie weszła w ostatnią fazę. Większy, bezpieczny, nowoczesny – tak opisują teren przeznaczony dla najmłodszych władze miasta.

Infrastruktura dla dzieci w Parku Mazowsze zyska nową odsłonę. Z pewnością maluchy podczas spaceru chętnie będą zaglądały na nowy plac zabaw. Pruszkowski magistrat w sierpniu podpisał umowę z wykonawcą i sprawa przemiany terenu nabrała tempa. Pierwsze efekty są już widoczne, ale najważniejszymi recenzentami będą dzieci. – Niedługo oddamy do użytku kolejne piękne, bezpieczne i nowoczesne miejsce, w którym nasi najmłodsi mieszkańcy będą mogli wesoło i kreatywnie spędzać czas. Nowy plac zabaw powstaje w Parku Mazowsze. Będzie znacznie większy od poprzedniego – przedstawia prezydent Pruszkowa Paweł Makuch.

Dzieci będą miały bogaty wybór zabawek. Pomyślano również o odpowiedniej infrastrukturze dla rodziców. – Ustawimy tam 23 urządzenia do zabawy, w tym dostosowane dla dzieci z niepełnosprawnościami. Będzie również przewijak, nowe ławki, kosze na śmieci oraz nowe nasadzenia – wylicza Paweł Makuch. – Ja już nie mogę się doczekać – dodaje. Ponadto, zadanie objęło montaż ogrodzenia, wykonanie nawierzchni żwirowej i z kostki betonowej, trawników oraz sadzenie drzew i krzewów.

Finalne efekty inwestycji powinny być gotowe w pierwszej połowie listopada. Urzędnicy podkreślają jednak, ze budowa może dobiec końca jeszcze w październiku. Przebudowa placu zabaw w Parku Mazowsze wiązała się z kosztem ponad 960 tys. zł. Dzieci mają zyskać nowoczesny teren do spędzania czasu. Miasto planuje też zadbać również o odpowiedni stan infrastruktury w okolicy parku. – Jesteśmy już mocno zaawansowani z projektowaniem wszystkich ulic wokół Parku Mazowsze – zaznacza zastępca prezydenta Pruszkowa Konrad Sipiera.

Czytaj również: Dodatkowe zajęcia dla przedszkolaków

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj