Robert Krawczyk nowym dyrektorem Szpitala Powiatowego w Pruszkowie

0
759
Reklama

Robert Krawczyk został nowym dyrektorem Szpitala Powiatowego w Pruszkowie. 4 maja odbyła się uroczystość podpisania umowy.

Poprzednia dyrektor placówki, Elżbieta Makulska-Gertruda, została odwołana ze stanowiska. Przez pewien czas funkcję p.o. dyrektora pełnił Krzysztof Pastewka. Na początku marca ogłoszono konkurs, w którym wpłynęło pięć ofert. Cztery spełniały wymogi formalne. Rozmowy z kandydatami przeprowadzono 26 marca. Zarząd powiatu pruszkowskiego powołał na stanowisko dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pruszkowie Roberta Krawczyka, o czym informowaliśmy w 125. numerze Przeglądu Regionalnego.

4 maja w starostwie powiatowym w Pruszkowie dopełniono formalności. – Umowa z nowym dyrektorem Szpitala Powiatowego w Pruszkowie Robertem Krawczykiem podpisana! – poinformował starosta pruszkowski Krzysztof Rymuza.

Robert Krawczyk -człowiek z doświadczeniem

Przed nowym dyrektorem stoi wiele wyzwań. W ostatnim czasie w kontekście szpitala mówiło się o licznych problemach m.in. finansowych i kadrowych.

Robert Krawczyk ma bogate doświadczenie zawodowe. W latach 1993-1996 był starszym asystentem na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym przy ul. Niekłańskiej w Warszawie. Następnie pracował w Ośrodku Diagnostyczno-Rehabilitacyjno-Leczniczym dla osób niedosłyszących i niedosłyszących „Cochlear Center” w Warszawie, jako przedstawiciel ds. sprzedaży i attaché commerciale ds. kluczowych klientów CP sp. z o.o., a także w Mazowieckiej Regionalnej Kasie Chorych (potem Mazowiecki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia).

Reklama

Krawczyk był najpierw zastępcą dyrektora, a w latach 2008-2018 dyrektorem Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie ds. marketingu usług medycznych i rozwoju. Ostatnio związany był z Uniwersyteckim Centrum Klinicznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Najpierw jako p.o. dyrektora, następnie jako dyrektor.

Czytaj także: Edukacyjny ogród w Szkole Podstawowej nr 10

Szpital z punktem szczepień

Warto również wspomnieć o Punkcie Szczepień Powszechnych, który działa przy ul. Andrzeja 23 w Pruszkowie. Za jego organizację odpowiada Szpital Powiatowy we współpracy ze starostwem powiatowym. – Szczepieniu mogą poddać się osoby uprawnione, posiadające skierowanie, a w sytuacji ryzyka niewykorzystania szczepionki, dopuszcza się szczepienie osób innych, które ukończyły 18 lat – informuje członek zarządu powiatu pruszkowskiego Grzegorz Kamiński.

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj