reklama
Strona główna Aktualności Nowy rozkład jazdy WKD

Nowy rozkład jazdy WKD

0
fot. Przegląd Regionalny

Od wtorku 1 października zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy kolejki WKD. Na trasie kolejki pojawi się teraz więcej składów.

Najważniejszą informacją dla podróżnych jest to, że w godzinach szczytów przewozowych uruchomione zostaną dodatkowe kursy. Zarząd WKD sukcesywnie podejmuje działania poprawiające efektywność i komfort przejazdu; o punktualność nie musi zabiegać, ponieważ kolejka już jest bardzo punktualna. W ciągu kilku ostatnich lat WKD podejmowało szereg przedsięwzięć modernizacyjnych i organizacyjnych, dzięki którym udało się wymienić tabor, a także zwiększyć zatrudnienie w zespole maszynistów.

Od początku października zwiększona zostanie ilość połączeń na liniach do Milanówka oraz Grodziska Mazowieckiego. Wprowadzony dodatkowo, czternasty już tabor umożliwi uruchomienie w dni powszednie ośmiu dodatkowych kursów. W blisko 30 już funkcjonujących kursach zmienione zostaną dotychczasowe relacje oraz godziny odjazdów.

W soboty i niedziele pociągi będą kursowały według dotychczasowych godzin. Najważniejsze zmiany w kursowaniu pociągów w dni powszednie to między innymi uruchomienie ośmiu dodatkowych pociągów, zmiana relacji i godzin odjazdów 27 pociągów czy zwiększenie częstotliwości kursowania pociągów w popołudniowym szczycie na trasie Warszawa – Podkowa Leśna. Dodatkowo uruchomiony zostanie dodatkowy pociąg z Warszawy do Grodziska Mazowieckiego o godz. 20.40. Zwiększy się też częstotliwość kursowania pociągów między Warszawą a Milanówkiem. Więcej pociągów pojedzie też w godzinach porannego szczytu, w godzinach 7.00-8.00, na trasie z Milanówka do Warszawy.

Dokładne informacje podane są na stronie przewoźnika.

Exit mobile version