Nowa firma zajmie się obsługą odbioru odpadów w gminie Michałowice

0
693
Reklama

Od 2021 roku usługę odbioru odpadów z gminy Michałowice będzie świadczyć nowa firma. Zmienia się sposób rozliczania samorządu z wykonawcą tj. wagowo.

Przez ostatnie lata samorządy dwoiły się i troiły, aby uporządkować kwestie związane z odbiorem odpadów. Kolejne postępowania przetargowe, wysokie oferty firm i wiele pytań w tym zakresie. Stawki za wywóz śmieci powędrowały w górę, co spotkało się z niezadowoleniem mieszkańców. Dla przykładu, w Pruszkowie od 1 czerwca br. płaci się 35 zł. Każde działanie w obszarze odbioru odpadów wywołuje niepokój u urzędników.

Od stycznia 2020 roku mieszkańcy gminy Michałowice płacą 33 zł za odpady segregowane. Szykują się kolejne zmiany. 23 listopada władze Michałowic podpisały umowę na odbiór i zagospodarowanie odpadów z nową firmą. Mieszkańcy mogą odetchnąć z ulga, bo zasady, a przede wszystkim opłaty pozostają bez zmian.

Co istotne, zmienia się sposób rozliczania gminy z wykonawcą. – Od 2021 r. będziemy rozliczać się wagowo, tj. od każdej tony odebranych odpadów. Co oznacza, że im mniej odpadów wytworzymy, tym poniesiemy mniejsze koszty. Dlatego tak ważne jest m.in. kompostowanie odpadów zielonych czy też świadome rezygnowanie z dodatkowych opakowań. Z tego powodu prosimy także, w trosce o nasze wspólne gminne finanse, o przekazanie firmie Lekaro do końca grudnia przedmiotów, które uznają Państwo za niepotrzebne, a które jeszcze w tym roku można wywieźć z terenu gminy Michałowice w ramach obowiązującego w tym roku ryczałtu – wyjaśnia urzędnicy z Michałowic.

Szczegóły dotyczące odbioru odpadów można znaleźć na stronie internetowej urzędu.

Reklama

Eco Harmonogram

Mieszkańcy gminy Michałowice mogą być na bieżąco ze wszystkimi wiadomościami dotyczącymi odbioru odpadów. Wystarczy aplikacja moblina Eco Hrmonogram w telefonie.

Dzięki niej każdy może znaleźć instrukcję dotyczącą segregowania odpadów, godzinach otwarcia Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, a także terminu płatności.

W razie kłopotów można się skontaktować z osobami zajmującymi się w urzędzie odbiorem odpadów. Dzięki aplikacji można sprawdzić również stan jakości powietrza.

Czytaj Także: Bezpłatny odbiór odpadów zielonych

Nieczynny PSZOK

Zmiany w funkcjonowaniu PSZOK w Regułach przy ul. Granicznej 6. 24 grudnia, 31 grudnia oraz 2 stycznia będzie on nieczynny.

W przypadku konieczności oddania odpadów, z PSZOK można skorzystać we wtorki (7.00-13.00), czwartki (13.00-19.00) oraz soboty (10.00-16.00).

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj