Nawałnica i przymusowy powrót harcerzy

0
74
Reklama

Nie tak miały wyglądać wakacje harcerzy z hufca ZHP Piastów. W wyniku nawałnicy uczestnicy obozu zmuszeni byli wrócić wcześniej do domów.

Ostatnie dni były dramatyczne. Wysokie temperatury wielu osobom utrudniały funkcjonowanie, do tego dochodziły gwałtowne burze i wichury, które niosły ze sobą zniszczenia. Docierały do nas informacje o zalanych podwórkach i piwnicach, szkodach w gospodarstwach domowych, powywracanych znakach czy drzewach wyrwanych z korzeniami w różnych częściach Polski.

Harcerze z hufca ZHP w Piastowie udali się na letni wypoczynek do Kostkowic koło Zawiercia. Nawałnica pokrzyżowała plany dzieciom i młodzieży. Warunki były trudne, a więc podjęto decyzję o ewakuacji z obozowisko. Uczestników wyjazdu zakwaterowano w pobliskiej szkole w Kroczycach. Tamtejsze służby dbały o bezpieczeństwo harcerzy.

O swoje dzieci martwili się rodzice, jednak opiekunowie byli z nimi w stałym kontakcie. Również na profilu hufca na Facebooku przekazywali najważniejsze informacje. – Z powodu burzy została ogłoszona zbiórka alarmowa. Wszyscy uczestnicy są bezpieczni na terenie murowanej stołówki i pod dachem przeczekują deszcz, zawinięci w ciepłe koce z gorącą herbatką w dłoniach. Wszyscy są bezpieczni i to najważniejsze. Zasięg telefoniczny jest bardzo ograniczony z powodu burzy więc prosimy o wyrozumiałość, jeśli chodzi o możliwość dodzwonienia się do nas – podkreślała w komunikacie z 14 lipca komenda obozu.

Sytuacja była trudna, zapadła decyzja o powrocie do Piastowa. Kadra harcerska hufca odzyskała, spakowała i przewiozła rzeczy uczestników oraz rozwiązała obozowisko. Zniszczonych zostało kilka namiotów, ale na szczęście nikt nie ucierpiał. Dzieci całe i zdrowie wróciły do Piastowa, a potem ciężarówka ze sprzętem dojechała do Szkoły Podstawowej nr 5, gdzie wszyscy mogli odebrać swoje rzeczy.

Reklama

Cała sytuacja jest przykrym doświadczeniem dla harcerzy, którzy chcieli wspólnie spędzić czas i dobrze się bawić. Nie da się ukryć, że ten czas przesycony był stresem i niepokojem. Na pewno piastowscy harcerze jeszcze nie raz będą mieli okazję wspólnie wyjechać i miło spędzić czas, a także budować relacje i dobrze się bawić podczas akcji w Piastowie i regionie.

Czytaj również: Nowe przedszkole w Podkowie prawie gotowe

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj