Nowe kamery pojawiły się na terenie Pruszkowa. Miasto przeznaczyło na ten cel ponad 160 tys. zł.
Monitoring miejski pojawia się w miejscach występowania szczególnych zagrożeń. Kamery służą do wykrywania przestępstw oraz wykroczeń, pomagają w zachowaniu bezpieczeństwa, działają odstraszająco, stanowią efektywne narzędzie operacyjne wsparcia służb. Niejednokrotnie mieszkańcy zwracają uwagę na konieczność rozbudowy monitoringu miejskiego w pobliżu ruchliwych skrzyżowań.
W Pruszkowie pojawiły się nowe kamery. Na wniosek Wspólnoty Mieszkaniowej Kraszewskiego 38 na skrzyżowaniu ul. Kraszewskiego z ul. Berenta zainstalowano słup z kamerą szybkoobrotową z przesyłem światłowodowym. Rozbudowa monitoringu objęła również rejon skrzyżowania ul. Emancypantek z ul. Anielki. Na wysokości pawilonów handlowo-usługowych pojawiła się jedna kamera szybkoobrotowa oraz jedna wspomagająca stacjonarna, rejestrująca w sposób ciągły w rejonie pasażu.
Kolejny punkt to skrzyżowanie al. Wojska Polskiego z ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej przy Parku Anielin Zachodni. Zainstalowano tam słup z kamerą szybkoobrotową oraz wspomagającą. Ostatni punkt, który był przedmiotem inwestycji, to ul. Helenowska za budynkiem studni oligoceńskiej. W tamtym rejonie często dochodziło do zakłóceń porządku i dewastacji Tego typu wydarzeniom ma zapobiec monitoring w postaci kamery szybkoobrotowej z przesyłem światłowodowym.
Inwestycja związana z rozbudową sieci monitoringu kosztowała miasto ponad 166 tys. zł.
Rozbudowa monitoringu
- 20.11.2019 04:58

Napisz komentarz
Komentarze