Skwer Luke’a Skywalkera

0
501
Reklama

Pruszkowscy radni zajęli się sprawą nadania imienia Luke’a Skywalkera ulicy bądź skwerowi w mieście. Petycję w tej sprawie podpisało ponad 1100 osób.

Każdy fan „Gwiezdnych wojen” doskonale pamięta słowa wypowiedziane przez Bena Kenobiego do Luke’a Skywalkera: „Niech moc będzie z tobą”. Saga łączy pokolenia i jest wyjątkowym dziełem dla miłośników fantastyki. W Pruszkowie narodziła się inicjatywa, aby nazwać ulicę bądź skwer imieniem jednego z bohaterów „Gwiezdnych wojen” Luke’a Skywalkera.

Pomysłodawca akcji zorganizował ankietę online, pod którą podpisało się ponad 1100 osób. Idea spotkała się więc z pozytywnym odbiorem i sporym zainteresowaniem. Podkreślano, że nadanie imienia Luke’a Skywalkera ulicy bądź skwerowi wiąże się z pozytywnymi emocjami, miejskim kolorytem oraz promocją. Petycja trafiła do pruszkowskiego urzędu i pochylili się na nią radni, którzy uznali wniosek za zasadny. Podczas marcowej sesji radni przegłosowali przekazanie petycji do Komisji Prawa, Administracji i Bezpieczeństwa, która ma wydać opinię w tej sprawie. Jedną z sugestii jest, aby imię Luke’a Skywalkera otrzymał jeden ze skwerów w miejskim parku Mazowsze.

Za rozpatrzeniem petycji opowiedziało się 19 pruszkowskich radnych.

Reklama
Reklama