To wydarzenie, którego mieszkańcy co roku wyczekują z ogromnym entuzjazmem.
Jarmark Świąteczny 2025 – świąteczna tradycja w centrum Michałowic
Wójt gminy Michałowice zaprasza mieszkańców i gości na wyjątkowy Jarmark Świąteczny, który odbędzie się 7 grudnia (niedziela) w godz. 13:00–17:00. Wydarzenie zaplanowano na parkingu przed Urzędem Gminy Michałowice przy al. Powstańców Warszawy 1 w Regułach.
To jedno z najbarwniejszych i najbardziej rodzinnych wydarzeń w kalendarzu gminnym. Co roku przyciąga tłumy mieszkańców, miłośników świątecznej atmosfery oraz lokalnych twórców.
W programie nie zabraknie atrakcji, które wprowadzą uczestników w prawdziwie magiczny nastrój. Główną częścią jarmarku będzie kiermasz rękodzieła trwający od godziny 13:00 do 17:00, gdzie lokalni twórcy zaprezentują własnoręcznie wykonane ozdoby, dekoracje i upominki świąteczne.
Warsztaty, występy i MotoMikołaje
Dla uczestników przewidziano również liczne aktywności kreatywne. Warsztaty świąteczne zaplanowano w godzinach 13:30–16:00. To okazja, by własnoręcznie przygotować ozdoby, kartki czy drobne dekoracje, które mogą stać się wyjątkową pamiątką lub prezentem.
Od godziny 13:30 rozpoczną się także spotkania ze wspólnym śpiewaniem, powtarzane o 13:45 i 15:00 — idealna okazja, by poczuć klimat świąt poprzez kolędy i piosenki zimowe.
Jedną z najbardziej widowiskowych atrakcji będzie wizyta MotoMikołajów, która zaplanowana jest na 14:10. Głośny wjazd kolorowej, motocyklowej kolumny co roku przyciąga uwagę najmłodszych i dorosłych.
Program pełen świątecznych emocji
Na odwiedzających czeka także minisesja fotograficzna w godzinach 14:00–16:00 — idealna okazja dla rodzinnych, świątecznych ujęć. O 14:45 zaplanowano mikołajkowy taniec, który z pewnością rozgrzeje publiczność i dostarczy wielu uśmiechów.
Wyjątkowym punktem programu będzie finał konkursu na kartkę świąteczną o godzinie 15:15. Wydarzenie to cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Zadaniem uczestników jest wykonanie kartki techniką płaską w formacie A4 lub A3 i dostarczenie jej do Urzędu Gminy Michałowice do 2 grudnia. Zwycięska praca zostanie później wykorzystana w oficjalnych materiałach promocyjnych gminy.
Zwieńczeniem jarmarku będzie świąteczny pokaz „Tańce świata”, który rozpocznie się o godzinie 16:00 w sali multimedialnej. To barwne widowisko, łączące kulturę, muzykę i energiczne choreografie.
Co jeszcze czeka na uczestników?
Organizatorzy podkreślają, że podczas całego wydarzenia na odwiedzających będą czekały liczne atrakcje dodatkowe: gorąca herbata, rozgrzewająca czekolada, konkursy z nagrodami, zdjęcia z Mikołajem oraz stoiska z przedświątecznymi specjałami.






















![Remont torów WKD w Komorowie. Zamknięty przejazd kolejowy [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.przegladregionalny.pl/data/articles/sm-16x9-remont-torow-wkd-w-komorowie-zamkniety-przejazd-kolejowy-galeria-zdjec-1761493434.jpg)

Napisz komentarz
Komentarze