Lider o krok od triumfu

Autor: fot. M. Bochnowski

Zespół Panattoni Europe Lider Pruszków zajął drugie miejsce w Memoriale im. Andrzeja Nowakowskiego w Aleksandrowie Łódzkim. Podopieczne Jacka Rybczyńskiego przegrały tylko z KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec.

Początki bywają trudne, ale „nieważne jak się zaczyna, ale jak się kończy”. W pierwszym meczu Liderki spotkały się z ekipą z Sosnowca i przez dwie kwarty walczyły z rywalkami jak równym z równym. Na półmetku rywalizacji był remis – po 33 pkt. W kolejnych minutach Zagłębie zdobyło przewagę, a w czwartej kwarcie odskoczyło pruszkowiankom i wygrało 74:62.

Zespół Jacka Rybczyńskiego nie załamał się i w drugim spotkaniu pokazał klasę. Grot TomiQ Pabianice tylko w pierwszej kwarcie nawiązał wyrównaną walkę z ekipą z Pruszkowa – 16:17. Następnie na parkiecie rządził jeden zespół. Trzecią kwartę Lider wygrał różnicą 13 punktów. Spotkanie zakończyło się triumfem ekipy z Pruszkowa – 87:57. Do zwycięstwa Lidera poprowadziły Alicja Wawrzyniak (17 punktów) i Aleksandra Kędzierska (16 pkt).

Ostatnie, trzecie, spotkanie to również popis w wykonaniu zespołu Jacka Rybczyńskiego, który zmierzył się z UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki. Od początku Liderki narzuciły swój styl gry. Drugą kwartę pruszkowska drużyna wygrała różnicą 18 punktów, dzięki czemu w połowie meczu prowadziła 53:26. UKS Basket jedynie w ostatniej kwarcie nawiązał walkę, ale było już za późno na odrabianie strat. Lider rozbił rywala – 96:54. Najlepiej punktującą w zwycięskiej ekipie była Agata Szczepanik – 17 oczek.

Lider Pruszków zajął drugie miejsce w turnieju w Aleksandrowie Łódzkim. To kolejny dobry występ podopiecznych Jacka Rybczyńskiego w trakcie przedsezonowych przygotowań. Liderki triumfowały w turnieju, który rozegrano na obiekcie GOSiR Stare Babice.

Pierwszy mecz w sezonie 2018/2019 ekipa z Pruszkowa rozegra 29 września, a jej rywalem będzie Mon-Pol Płock.