Nieudany wyjazd

Autor: Fot. Maciej Bochnowski

Piąta porażka w sezonie pruszkowskich koszykarzy. Elektrobud–Investment ZB przegrał na wyjeździe z Górnikiem Trans.eu Wałbrzych 51:62.

Gdyby całe spotkanie wyglądało tak, jak pierwsze dwie minuty, Elektrobud wracałby do Pruszkowa w dobrych nastrojach. Trójka Karola Kamińskiego i celny rzut Bartłomieja Ornocha dały pruszkowianom przewagę 5:0. Gospodarze w końcu przełamali niemoc. Po rzucie Marcina Wróbla Górnik prowadził 7:5. Obie drużyny popełniały jednak błędy – niecelne rzuty, faule i straty w ataku. W końcówce pierwszej odsłony Elektrobud prowadził 12:10, jednak gospodarze w ostatnich sekundach zyskali przewagę – 13:12.

Spotkanie miało wyrównany przebieg, ale w każdej kwarcie minimalną przewagę wypracowywał Górnik. Podobnie było w drugiej odsłonie, którą gospodarze wygrali różnicą dwóch punktów i na półmetku prowadzili 27:24. Trzecia kwarta remisowa, a więc Elektrobud nadal pozostawał w grze. W czwartej odsłonie dominował jednak zespół gospodarzy. Po rzucie Przemysława Tradeckiego przyjezdni wyszli na prowadzenie – 47:46. Blisko trzech minut potrzebowali gospodarze, aby wyraźnie odskoczyć – 57:47. To był decydujący moment spotkania, który przesądził o wygranej Górnika.

Dla Elektrobudu była to czwarta porażka na wyjeździe. Dotąd zespół Andrzeja Kierlewicza nie wygrał na obcym terenie.