Świątek młodzieżową mistrzynią olimpijską

Autor: Fot. Iga Świątek Facebook

Kolejny sukces w karierze Igi Świątek. 17-letnia tenisistka zdobyła złoty medal młodzieżowych igrzysk olimpijskich w grze deblowej. Polka występowała w parze ze Słowenką Kają Juvan.

Pochodząca z Raszyna zawodniczka już udowodniła swoją klasę. Wielka nadzieja polskiego tenisa odnosi sukces za sukcesem. W tym roku Świątek triumfowała w juniorskim Wimbledonie, wygrała również juniorski French Open w grze podwójnej. Kolejnym wyzwaniem dla 17-latki były młodzieżowe igrzyska olimpijskie w Buenos Aires.

Rywalizację w grze pojedynczej Świątek zakończyła na ćwierćfinale. Polka przegrała z Francuzką Clarą Burel 4:6, 2:6, choć wcześniej już z nią wygrywała. Co istotne, Świątek walczyła nie tylko z rywalką, ale i z kłopotami zdrowotnymi. Polka zmagała się z zatruciem pokarmowym i zmuszona była zrezygnować z występu w drugiej rundzie miksta w parze z Danielem Michalskim. Lekarze ocenili, że Świątek jest w stanie zregenerować się, żeby zaprezentować się w finale debla.

W starciu o złoto młodzieżowych igrzysk olimpijskich Iga Świątek i Kaja Juvan rywalizowały z Yuki Naito i Naho Sato. Mecz lepiej rozpoczęły Japonki, które pierwszą partię wygrały po tie-breaku. Drugi set był również zacięty, jednak przełomem okazała się kontuzja Juvan. Interwencja lekarska, kilka minut przerwy i powrót do gry. Polsko-słoweński duet przystąpił do ataku, a Japonki były nieco rozstrojone. Świątek i Juvan wygrały 7:5, a w tie-breaku triumfowały 10:4. Polka zapisała na swoim koncie kolejny sukces. Świątek pokazała charakter w Buenos Aires. Zmagała się z kłopotami zdrowotnymi, ale walczyła do końca i ponownie znalazła się na szczycie.