Reklama

Zmiany w komunikacji autobusowej po zamknięciu tunelu w Brwinowie od 21 lipca. Nowe trasy i przystanki

Od wtorku, 21 lipca 2026 roku, pasażerowie komunikacji autobusowej w Brwinowie i okolicznych miejscowościach muszą przygotować się na istotne zmiany. W związku z zamknięciem tunelu pod torami zmienią się trasy, przystanki końcowe oraz rozkłady jazdy kilku linii autobusowych.
Zmiany w komunikacji autobusowej po zamknięciu tunelu w Brwinowie od 21 lipca. Nowe trasy i przystanki

Źródło: GPA - Grodziskie Przewozy Autobusowe

Od wtorku, 21 lipca 2026 roku, pasażerowie komunikacji autobusowej w Brwinowie i okolicznych miejscowościach muszą przygotować się na istotne zmiany. W związku z zamknięciem tunelu pod torami zmienią się trasy, przystanki końcowe oraz rozkłady jazdy kilku linii autobusowych.

Najważniejsze zmiany dotyczą linii 15, 23, 35 i 45. Autobusy tych linii nie będą już kończyć kursów na brwinowskim Rynku. Przystankiem końcowym stanie się Brwinów OSP 02. Kursy w przeciwnym kierunku będą natomiast rozpoczynały się na nowym, tymczasowym przystanku Brwinów OSP 51.

Przystanek zostanie zlokalizowany w dotychczasowej zatoce dla taksówek przy ulicy Pruszkowskiej.

Linia 67 podzielona na dwie części

Największa reorganizacja obejmie linię 67, która zostanie podzielona na dwa odrębne odcinki, funkcjonujące po północnej i południowej stronie torów kolejowych.

Po północnej stronie torów autobusy linii 67 będą kursowały na trasie:

Brwinów Rynek – Biskupice – Czubin – Rokitno – Łąki – Błonie Nowakowskiego – Błonie Piłsudskiego Przedszkole.

Dla linii przygotowano specjalny rozkład jazdy, dopasowany do godzin odjazdów i przyjazdów pociągów oraz autobusów linii 64 i 69.

Od 21 lipca autobusy linii 67 będą podjeżdżały pod osiedle przy ulicy Sochaczewskiej wyłącznie w kierunku Błonia. Pasażerowie jadący w stronę Rynku w Brwinowie nadal będą mogli korzystać z autobusów linii 69.

Link do rozkładu jazdydla linii 67 od 21 lipca: SPECJALNY ROZKŁAD JAZDY LINII 67  

Zastępcza linia Z67 do Pruszkowa

Po południowej stronie torów uruchomiona zostanie zastępcza linia Z67. Autobusy będą kursowały na trasie:

PKP Pruszków – Helenówek – Kanie – Otrębusy – Pszczelińska – Brwinów OSP – Brwinów Zespół Szkół Ogólnokształcących.

Godziny kursowania linii Z67 zostały ustalone tak, aby w możliwie największym stopniu odpowiadały dotychczasowym godzinom odjazdów autobusów linii 67 na odcinku Brwinów – Pruszków.

Rozkład jazdy linii Z67 od 21 lipca: 

fot. facebook GPA - Grodziskie Przewozy Autobusowe

Zmiany w Milęcinie obowiązują już od 15 lipca

Niezależnie od zmian związanych z zamknięciem tunelu, już od środy, 15 lipca 2026 roku, obowiązuje zmieniona organizacja kursowania linii 64 i 69. Ma ona związek z rozpoczęciem przebudowy drogi powiatowej w Milęcinie, na terenie gminy Brwinów i powiatu pruszkowskiego.

Autobusy tych linii kursują zmienionymi trasami i według nowych rozkładów jazdy. Utrudnienia mają obowiązywać do odwołania.

Całkowicie zawieszone zostało funkcjonowanie przystanków Czubin 02 oraz Milęcin II 02.

Autobusy linii 69 kursują objazdem. Za przystankiem Biskupice Majątek skręcają w lewo, następnie przejeżdżają drogą serwisową za restauracją McDonald’s i kierują się do przystanku Milęcin I. Tam zawracają i wracają na swoją podstawową trasę.

Zmiana rozkładu jazdy linii 69 spowodowała również konieczność skorygowania rozkładu linii 64. W wybranych kursach autobusy omijają zakorkowany odcinek trasy przez Żbików. Po obsłużeniu Domaniewka wracają do Moszny bezpośrednio ulicą Dzikich Łabędzi.

Tymczasowy rozkład jazdy linii 64

Tymczasowy rozkład jazdy linii 69

Autobusy nie zatrzymują się przy szkole

Od 15 lipca, w związku z przebudową przystanku Brwinów Szkoła Nr 1 01, autobusy linii 48, 64 i 69 nie zatrzymują się przy szkole.

Po zakończeniu prac, planowanym jeszcze w czasie wakacji, przystanek ma ponownie zostać włączony do obsługi komunikacyjnej.

Rozkłady skoordynowane z pociągami

Tymczasowe rozkłady jazdy linii 64 i 69, obowiązujące od 15 lipca, zostały dopasowane do nowego rozkładu linii 67, który zacznie obowiązywać po zamknięciu tunelu w Brwinowie.

Autobusy mają odjeżdżać z Rynku przez cały dzień na przemian. W dni robocze częstotliwość kursowania ma wynosić około 15–30 minut. Godziny odjazdów zostały skoordynowane z przyjazdami pociągów z Warszawy do Brwinowa.

Ma to umożliwić pasażerom dogodną przesiadkę i sprawny dojazd w kierunku północnej części miasta, Glinek, Biskupic oraz Czubina.

Nowe, tymczasowe rozkłady jazdy linii 64 i 69 są dostępne na stronie Grodziskich Przewozów Autobusowych.

Nowy rozkład linii 77

Zmiany obejmą również linię 77, która od 21 lipca będzie kursować według nowego rozkładu jazdy. Ponadto w Błoniu autobusy tej linii będą tymczasowo kończyły trasę na przystanku Błonie Piłsudskiego Przedszkole.

Pasażerowie powinni przed podróżą dokładnie sprawdzać aktualne rozkłady jazdy oraz zwracać uwagę na oznaczenia przystanków tymczasowych i zawieszonych. Zmiany dotyczące linii 64 i 69 obowiązują już od 15 lipca, natomiast reorganizacja pozostałych połączeń zostanie wprowadzona 21 lipca wraz z zamknięciem tunelu w Brwinowie.

Nowy rozkład jazdy dla autobusów linii 77

fot. facebook GPA - Grodziskie Przewozy Autobusowe

Przeczytaj również:

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Przegląd Regionalny. MIKAWAS Sp. z o.o. z siedzibą w Piasecznie przy ul. Jana Pawła II 29A, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Link do Polityki prywatności: LINK

Komentarze

Reklama
Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w powiecie piaseczyńskim.
Najciekawsze wiadomości z przegladregionalny.pl znajdziesz w Google News!
 
Reklama
Obserwuj Przegląd Regionalny na Facebooku
Reklama