Gmina Michałowice przymierza się do wybudowania ścieżki rowerowej wzdłuż Raszynki na odcinku od ul. Powstańców Warszawy w Regułach do ul. Kasztanowej w Michałowicach Wsi. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca maja 2020 roku.
O tym, że jazda na rowerze to dobry pomysł na rodzinne spędzenie czasu, nikogo przekonywać nie trzeba. Takie rozwiązanie służy również zdrowiu. Ścieżki rowerowe umożliwiają rowerzystom bezpieczne przemieszczanie się, ale powstają także w trosce o środowisko naturalne. Taki jest również cel budowy ciągu wzdłuż Raszynki. Inwestycja będzie realizowana w ramach działań związanych z redukcją emisji zanieczyszczeń powietrza.
Kwestia ścieżki rowerowej wzdłuż rzeki na odcinku od ul. Powstańców Warszawy w Regułach do ul. Kasztanowej w Michałowicach Wsi znajduje się na początkowym etapie. Gmina ogłosiła przetarg, a jego pierwszym elementem jest przygotowanie projektu. Warto zwrócić uwagę, że po północnej stronie Raszynki plan zagospodarowania przestrzennego ustala drogę serwisową o szerokości sześciu metrów. Ruch publiczny jest na niej zabroniony, a przeznaczona jest do obsługi konserwacyjnej zbiornika. Trzeba jednak zauważyć, że na znacznej części jest wykorzystywana jako trakt spacerowy i rekreacyjny. W związku z tym planowane jest stworzenie ścieżki pieszo-rowerowej. Szerokość pasów wynosiłaby odpowiednio 1 m i 2 m.
W programie funkcjonalno-użytkowym zwrócono również uwagę na wzbogacenie ciągu w miejsce odpoczynku. Miałyby się tam znaleźć m.in. stojaki na rowery, ławki, stoliki oraz wyposażenie do zabaw dla dzieci. Ścieżka zostanie również oświetlona.
Pewne założenia zostały poczynione, jednak na efekty trzeba poczekać. Gmina Michałowice poszukuje wykonawcy zadania. Najpierw projekt, a potem budowa – cały proces powinien zakończyć się w maju 2020 roku. Zatem latem mieszkańcy gminy będą mogli korzystać z urokliwie usytuowanego nowego ciągu rowerowego.
Przeczytaj!
- Przegląd Regionalny, wydanie 348
- Lustro zniknęło ze skrzyżowania. „Nie widać pojazdów”
- Zabytkowa kasa biletowa EKD w Pruszkowie przechodzi w ręce miasta
- EN57AKM wracają do warsztatów. Koleje Mazowieckie inwestują 140 mln zł w naprawy
- Nielegalne odpady przy PSZOK w Regułach. Gmina zapowiada kary
- Makabryczne odkrycie na dworcu PKP w Grodzisku Mazowieckim. W toalecie znaleziono ciało mężczyzny
- Samochód zjechał z jezdni i znalazł się na torach
























Napisz komentarz
Komentarze