Reklama

Wicemistrzowie Polski

Za nami wielki finał turnieju Z Orlika na Stadion! W rywalizacji na PGE Narodowym w Warszawie po wicemistrzowski tytuł sięgnęli młodzi piłkarze z Pruszkowa.
Wicemistrzowie Polski
Brawo dla młodych zawodników SP nr 4!

Źródło: Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II w Pruszkowie

Z Orlika na Stadion to ogólnopolski projekt sportowy dla dzieci i młodzieży. Wielkie święto futbolu przyciąga wielu utalentowanych zawodników z całego kraju, rozpoczynając się etapem lokalnym, do którego zgłosiły się drużyny z każdego powiatu.

W finale drugiej edycji zmagań 24 zespoły walczyły o zwycięstwo w kategoriach wiekowych: U-13, U-14 i U-15, z podziałem na dziewczęta i chłopców w ścieżkach Junior (drużyny „podwórkowe” i szkolne) oraz Junior Pro (akademie i szkółki piłkarskie).

W kategorii Junior Pro U-15 wystąpili reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Pruszkowie. Zmierzyli się oni z drużyną Talent ID – SP 51 Szczecin. Rywalizacja zakończyła się wynikiem 4:1 dla przeciwników, co nie zmienia faktu, że dotarcie do finału stanowi ogromny sukces.

– W skład wicemistrzowskiej drużyny weszli: Piotr Wyporski (7A), Mateusz Dacka (8B), Aleksander Dąbrowski (8B), Bartosz Dąbrowski (8B), Szymon Fidor (8B), Julian Kwiatkowski (8B), Wojciech Krauze (8B), Jan Tchórzewski (8B), Bartosz Ziemka (8B), Paweł Zień (8B) – poinformowała Szkoła Podstawowa nr 4 w Pruszkowie. – W imieniu całej społeczności szkolnej składamy najserdeczniejsze gratulacje wszystkim zawodnikom i ich Trenerom – Panom Marcinowi Przygodzie i Jarosławowi Sawickiemu! Jesteśmy z Was niesamowicie dumni i dziękujemy za emocje, które podarowaliście całej szkolnej rodzinie. Możecie czuć się jak prawdziwi Mistrzowie!

Podczas finału obecni byli Prezes Rady Ministrów Donald Tusk oraz Minister Sportu i Turystyki Jakub Rutnicki. Spotkali się oni z młodymi zawodnikami, a także wspólnie z nimi wzięli udział w rywalizacji na piłkarskie umiejętności. Później Premier i minister razem z ambasadorami turnieju Niną Patalon i Szymonem Marciniakiem dekorowali zwycięskie zespoły, wręczając puchary, medale oraz wyróżnienia indywidualne.

CZYTAJ TAKŻE:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Przegląd Regionalny. MIKAWAS Sp. z o.o. z siedzibą w Piasecznie przy ul. Jana Pawła II 29A, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Link do Polityki prywatności: LINK

Komentarze

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w powiecie piaseczyńskim.
Najciekawsze wiadomości z przegladregionalny.pl znajdziesz w Google News!