Grodzisk Mazowiecki najlepszy w turnieju półfinałowym

Twierdza Grodzisk dalej niezdobyta! Gospodarze turnieju pokonali wszystkich rywali.
Grodzisk Mazowiecki nie dał szans rywalom

Autor: Fot. Jarosław Stec / Facebook: GKK Grodzisk Mazowiecki - 3 liga

Od piątku do niedzieli w Grodziskiej Hali Sportowej przy ulicy Westfala 3A trwały półfinały 3 Ligi Mężczyzn w koszykówce. GKK Grodzisk Mazowiecki trafił do grupy C, w której przyszło mu rywalizować z następującymi ekipami: Pempa Resovia Rzeszów, UKS Regis Wieliczka i Świecki Klub Koszykówki. Turniej objęty patronatem Burmistrza Grodziska Mazowieckiego przyciągnął na trybuny wielu kibiców, którzy absolutnie nie mogli narzekać na poziom gry swojej drużyny.

W pierwszym starciu GKK zmierzył się z Resovią. Goście nieoczekiwanie wygrali początkową kwartę 19:13, ale dwie następne padły już łupem grodziszczan, którzy triumfowali 24:7 i 25:24. Ostatnia część rywalizacji zakończyła się wynikiem 15:17, w związku z czym Grodzisk mógł świętował wygraną 77:67. Najwięcej punktów w meczu rzucił Antoni Michalski, który zapewnił swojemu zespołowi 24 oczka.

Po wygranej z Rzeszowem podopieczni trenera Radosława Kusego i jego asystenta Kacpra Rydzka podejmowali reprezentantów Wieliczki. Tutaj mistrzowie Mazowsza nie dali rywalom żadnych szans, od samego początku kontrolując przebieg spotkania. Dobra gra w defensywie oraz wysoka skuteczność ataków sprawiła, że po dwóch pierwszych kwartach gospodarze mieli aż 29 punktów przewagi. Ostatecznie miejscowi pokonali przeciwników 115:68. W tym meczu ponownie najlepiej punktującym graczem był Michalski (25). Awans do turnieju finałowego był już pewny, ale na Grodzisk czekała jeszcze ostatnia rywalizacja weekendowego wydarzenia.

Na koniec zmagań w półfinałach koszykarze GKK rozbili 105:58 Świecki Klub Koszykówki, mając wyraźną przewagę we wszystkich kwartach. Tym razem Antoni Michalski popisał się dorobkiem 31 punktów, 15 dorzucił Patryk Jasiński, 14 Łukasz Bodych, a 12 Aleksander Garbacz.

Drużyna z Grodziska Mazowieckiego zakończyła zmagania w grupie na pierwszej pozycji i uzyskała najlepszy bilans ze wszystkich startujących drużyn w turnieju, co oznacza, że podczas losowania grup finałowych będzie rozstawiona w koszyku numer 1. W fazie finałowej weźmie udział 12 najlepszych drużyn z całej Polski, z których tylko połowa wywalczy awans do 2 Ligi.