Pogrom w Grodzisku

Lider tabeli III ligi nie dał żadnych szans przeciwnikowi i dzięki remisowi w meczu rezerw Legii Warszawa ma 2 punkty przewagi na drugim miejscem.
Piłkarze Pogoni po triumfie z GKS Wikielec

Źródło: Fot. Facebook: Pogoń Grodzisk Mazowiecki

W sobotę 23 marca na stadionie w Grodzisku Mazowieckim miejscowa Pogoń podejmowała GKS Wikielec. Aktualnie rywale są zespołem środka tabeli, którego dorobek w III lidze to 6 zwycięstw, 9 remisów i 7 przegranych. Na uwagę jednak zasługuje rok 2024, w którym Wikielec nie zanotował jeszcze porażki, ogrywając przy tym Świt Nowy Dwór Mazowiecki (4:1) i Unię Skierniewice (1:0) – zespoły walczące o czołówkę.

Jesienią triumfowali podopieczni trenera Marcina Sasala, którzy wygrali na wyjeździe 2:0. Tym razem rezultat był o wiele wyższy.

Wynik meczu otworzył w 26. minucie niesamowitym strzałem z dystansu Damian Winiarski. Pod koniec pierwszej połowy gospodarze prowadzili już 2:0, kiedy rzut karny zamienił na gola Damian Jaroń, który finalnie został wybrany przez kibiców zawodnikiem całej rywalizacji.

Po zmianie stron Pogoń dalej przeważała i dokładała kolejne trafienia. Najpierw, krótko po wznowieniu gry, na listę strzelców wpisał się niezawodny Jakub Apolinarski. Od początku rundy wiosennej 24-latek jest w niezwykłej formie. Piłkarz występujący na pozycji skrzydłowego zdobył 3 bramki w 4 ostatnich ligowych starciach. Jego łączny bilans w tym sezonie to 6 goli i 12 asyst, co sprawia, że ma ogromne szanse na tzw. double-double, czyli uzyskanie dwucyfrowych liczb w obu statystykach. Grodziszczanie nie zamierzali się zatrzymywać. Dosłownie 2 minuty później kibice świętowali trafienie autorstwa napastnika Kamila Odolaka. Na koniec festiwalu strzeleckiego Pogoni Ołeksij Zinkewycz wyskoczył do piłki i strzałem głową ustalił rezultat spotkania na 5:0.

Po 22 kolejkach III ligi Pogoń Grodzisk Mazowiecki cały czas plasuje się na miejscu lidera tabeli. Dobrą wiadomość dla lokalnych kibiców stanowi fakt, że znów punkty zgubił jeden z najgroźniejszych przeciwników w walce o promocję do wyższej klasy rozgrywkowej – rezerwy Legii Warszawa. Po przegranej z Pelikanem Łowicz Wojskowi wysoko pokonali Broń Radom (4:0), ale następnie zremisowali 3:3 na wyjeździe z Concordią Elbląg. Przewaga Pogoni nad stołecznym klubem wynosi w tym momencie 2 punkty. W Wielką Sobotę o godzinie 13:00 Grodzisk zagra na wyjeździe z Legionowią Legionowo.