Iga Świątek poza turniejem w Miami

Niestety w czwartej rundzie zawodów lepsza była Rosjanka Jekaterina Aleksandrowa. Tym samym Iga Świątek nieoczekiwanie pożegnała się z rywalizacją w Miami.
Iga Świątek dotarła do czwartej rundy Miami Open

Miami Open to doroczny turniej tenisa organizowany na Florydzie. Jest częścią cyklu ATP Tour o kategorii ATP Tour Masters 1000 w rozgrywkach męskich i turniejem z cyklu WTA Tour o kategorii WTA 1000 w rywalizacji kobiet. Za każdym razem biorą w nim udział najlepsi z najlepszych reprezentantów tej dyscypliny sportu. W 2022 roku triumfatorką Miami Open była Iga Świątek, która pokonała w finale Naomi Osakę z Japonii. Niestety tegoroczna edycja nie była dla raszynianki zbyt udana.

Polka rozpoczęła zmagania od pewnego zwycięstwa – Włoszka Camila Giorgi, która wcześniej wyeliminowała Magdalenę Fręch, przegrała oba sety 1:6. W trzeciej rundzie Iga zmierzyła się z dobrze jej znaną Czeszką Lindą Noskovą. To było ich trzecie spotkanie w tym roku. Wcześniej uległa jej w trzeciej rundzie Australian Open, a zaledwie dwa tygodnie temu pewnie pokonała rywalkę w Indian Wells. Mecz stanowił prawdziwy dreszczowiec dla kibiców.

W pierwszym secie niespodziewanie triumfowała Noskova, wygrywając w tie-breaku. Pozostałe dwa zakończyły się zwycięstwami 6:4 Igi. Emocje trwały praktycznie do ostatniej piłki. Po starciu najlepsza polska tenisistka przyznawała, że był to jeden z najbardziej wymagających meczów od dawna, grało jej się ciężko i tym razem nie czuła pełnej kontroli na korcie. Po niezwykle trudnej przeprawie mieszkankę Raszyna czekał pojedynek z Rosjanką Jekateriną Aleksandrową. Niestety tu również scenariusz rywalizacji nie ułożył się tak, jak oczekiwali tego polscy kibice.

Eksperci tenisa nie dawali większych szans rywalce – ostatnie trzy ich spotkania kończyły się wygraną najlepszej rakiety świata. Teraz jednak zdecydowanie nie był to dzień Świątek. Pierwszy set to wygrana przeciwniczki 6:4. W drugim Aleksandrowa poszła za ciosem, uzyskując jeszcze lepszy rezultat (6:2) i to właśnie ona zameldowała się w półfinale Miami Open. W kolejnej fazie zmierzy się z Amerykanką Jessicą Pegulą. Dla Igi turniej zakończył się na czwartej rundzie.