Wygrana na początek roku. GKK Grodzisk Mazowiecki pokonał rywali z Grójca

GKK Grodzisk Mazowiecki kontynuuje walkę o awans do II ligi. W sobotę odniósł ważne zwycięstwo.
GKK Grodzisk Mazowiecki walczy o awans do II ligi

Źródło: FB: GKK Grodzisk Mazowiecki - 3 liga

Koszykarze z Grodziska Mazowieckiego przeszli jak burza przez pierwszą fazę rozgrywek III ligi, notując 7 zwycięstw i tylko 1 porażkę. Najskuteczniejsza drużyna w stawce zakończyła zmagania na fotelu lidera, wyprzedzając lepszym bilansem drugi MUKS Piaseczno. Teraz nadszedł czas na II etap koszykarskich zmagań.

Po przerwie w meczach kibice znów mogli dopingować swoich zawodników w hali OSiR przy ulicy Westfala 3a. W sobotę 6 stycznia przeciwnikiem Grodziska Mazowieckiego była ekipa KS Mexum Grójec. W przedsezonowym spotkaniu tych drużyn podczas turnieju w Siedlcach górą byli reprezentanci GKK (84:72). Tym razem również udało się pokonać rywali.

Pierwsza i druga kwarta w wypełnionej kibicami grodziskiej hali to wyraźna przewaga gospodarzy, którzy zakończyli je następującymi wynikami: 30:15 i 21:16. Później goście z Grójca zaczęli zmniejszać straty, wygrywając trzecią kwartę 18:10. W ostatniej części podopieczni trenera Radosława Kusego stanęli jednak na wysokości zadania i wywalczyli triumf 36:24. Ostateczny rezultat starcia to 97:73.

Najwięcej punktów dla Grodziska zdobył Antoni Michalski – 33. 14 punktów rzucił Bartosz Karasiński, tyle samo Aleksander Garbacz, a 12 oczek dołożył nowy nabytek zespołu – Jakub Stanios.

Były koszykarz takich klubów jak Rosa Radom, Siarka Tarnobrzeg i Kotwica Kołobrzeg poprzedni sezon spędził w II lidze w Księżaku Łowicz, gdzie był kluczową postacią (średnio 15,4 punktu i 5 asyst na mecz). Zawodnik zwiększył możliwość rotacji na pozycji obwodowych.

Poza Grodziskiem Mazowieckim, który na ten moment plasuje się na czele tabeli, i zespołem z Grójca w grupie E znajdują się jeszcze KS Legion Legionowo oraz MUKS Piaseczno. W starciu dwóch ostatnich wymienionych klubów lepsi byli reprezentanci Legionowa, zwyciężając z Piasecznem 58:42.

Już w najbliższą sobotę 13 stycznia o godzinie 18:30 drużyna GKK podejmie u siebie Legion. Rewanżowe starcia zaplanowane są na 3 lutego (wyjazd do Grójca) i 11 lutego (wyjazd do Legionowa).