Udany rewanż. Pogoń najlepszą drużyną III ligi!

Niesamowita seria zwycięstw trwa dalej! Tym razem Pogoń Grodzisk Mazowiecki poradziła sobie na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki.
Pogoń Grodzisk Mazowiecki spędzi zimową przerwę na 1. miejscu w tabeli

Źródło: FB: Pogoń Grodzisk Mazowiecki

Spotkanie, którym piłkarze Pogoni Grodzisk Mazowiecki zainaugurowali obecny sezon III ligi bez cienia wątpliwości nie należało do udanych. Na własnym stadionie musieli oni uznać wyższość Lechii Tomaszów Mazowiecki, jednego z konkurentów w walce o awans. Rywale wywieźli 3 punkty, zwyciężając 1:0 po trafieniu Adama Gambki.

– Nie potrafiliśmy dzisiaj sobie poradzić z taką szczelną, bardzo niską obroną przeciwnika i dlatego jesteśmy bez punktów na inaugurację – mówił po swoim ligowym debiucie w Pogoni trener Marcin Sasal.

Po ponad 3 miesiącach i zakończonej już rundzie jesiennej, którą wygrała właśnie ekipa z Grodziska Mazowieckiego, przyszedł czas na rewanż. Tym razem zawodnicy w czerwono-białych koszulkach odnieśli pewne zwycięstwo, zachowując przy tym czyste konto.

Szalona radość w szatni

W Tomaszowie Mazowieckim Pogoń mogła liczyć na wsparcie dużej grupy swoich kibiców, którzy prowadzili doping z sektora gości. Świętowanie bramek miało miejsce w drugiej połowie spotkania. W 56. minucie po akcji Grodziska piłkę do własnej siatki wpakował Michał Mikołajczyk. Piłkarze trenera Sasala szybko poszli za ciosem i 10 minut później podwyższyli prowadzenie na 2:0 po strzale Aleksandra Gajgiera. Niebezpieczny wynik? Nie tym razem. Pogoń przez resztę starcia wyprowadzała kolejne ataki i grała bardzo uważnie w defensywie. W końcówce spotkania gospodarze mieli doskonałą szansę, aby zmniejszyć straty, ale rzut karny wykonywany przez Bartosza Snopczyńskiego w fenomenalnym stylu obronił Dmytro Sydorenko.

Po 3. wygranej z rzędu w lidze radości nie było końca – cała drużyna zaśpiewała w szatni słynny utwór „Volare”. Zdecydowanie jest z czego się cieszyć, ponieważ 3 punkty z Lechią oznaczają, że Grodzisk Mazowiecki spędzi zimową przerwę na pozycji lidera. Zespół ma na swoim koncie 38 punktów, tyle samo co Legia II Warszawa (1:1 w bezpośrednim starciu). Tuż za nimi GKS Bełchatów (36 oczek) i Pelikan Łowicz (33). Już nie możemy doczekać się początku marca!