Zwierzęta są naszymi przyjaciółmi, które dają nam wiele radości. Nie wszyscy jednak szanują czworonogi. Sytuacja z Nadarzyna zatrważa i budzi niepokój o stan sumienia niektórych ludzi. Świadczy o bezwzględności i okrutności. Pies wrócił do domu w Nadarzynie, po raz drugi, z pyskiem zaklejonym taśmą izolacyjną.
Sprawa jest bulwersująca. Ustawa o ochronie zwierząt jasno określa, że za znęcenie się nad zwierzętami jest kara pozbawienia wolności do lat 3, zaś w typie kwalifikowanym ze szczególnym okrucieństwem od 3 miesięcy do lat 5. - Nie zostawimy tej sprawy. Opiekunowie tego psa to starsi ludzie, jeśli nie potrafią dopilnować psa przed ucieczkami, to być może warto im pomóc w opiece lub znaleźć bardziej odpowiedzialny dom. W żadnym razie nie tłumaczy to postępowania sprawcy, który w sposób w pełni świadomy, w tak okrutny sposób, krzywdzi psa. Ten pies nikomu nie zagraża, jest tak łagodny, że pozwolił komuś owinąć sobie taśmę na pysku - informuje profil Zwierzęta z Gminy Nadarzyn.
Akcja bezpłatnej kastracji
W gminie Nadarzyn trwa akcja bezpłatnej kastracji oraz czipowanie psy i kotów. Aby skorzystać z programu należy zgłosić się z kartą nadarzynianka do jednej z trzech lecznic. Znajdują się one przy ul. Granicznej 12, Mszczonowskiej 20 w Nadarzynie oraz ul. Rolnej 103 w Kajetanach.
Mieszkańcy nieposiadający karty otrzymają dofinansowanie w wysokości 50% kosztu kastracji oraz 100% kosztu czipowania.



















![Remont torów WKD w Komorowie. Zamknięty przejazd kolejowy [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.przegladregionalny.pl/data/articles/sm-16x9-remont-torow-wkd-w-komorowie-zamkniety-przejazd-kolejowy-galeria-zdjec-1761493434.jpg)




Napisz komentarz
Komentarze