Znicz Basket Pruszków ma za sobą pierwsze sparingi

Koszykarze z Pruszkowa przygotowują się do nowego sezonu. Pierwsze sparingi MKS Znicz Basket można uznać za udane.
Koszykarze z Pruszkowa wygrali dwa sparingi

Źródło: Fot. MKS Znicz Basket Pruszków Facebook

W pierwszym meczu sparingowym pruszkowski zespół zmierzył się z KKS Tur Basket Bielsk Podlaski. Znicz Basket dobrze zaczął spotkanie - 20:15. Na półmetku prowadzili już jednak rywale, jednak minimalnie - 37:36. Trzecia kwarta wyrównana, więc wszystko decydowało się w ostatniej odsłonie. W niej Znicz Basket był skuteczniejszy i wywalczył zwycięstwo - 71:68. Warto odnotować występy młodych graczy w pruszkowskim zespole. Na parkiecie pojawili się 15-letni Bartosz Chudek, Kacper Król, Marek Zarychta.

W kolejnym sparingu Znicz Basket spotkał się z KS Księżak Łowicz. Podopieczni Michała Spychały nadawali ton grze. W pierwszej kwarcie pruszkowska drużyna rozbiła rywala - 27:14. W kolejnych minutach KS Księżak podjął walkę, ale na niewiele się to zdało. Znicz Basket kontrolował sytuację. Rywale wygrali jedynie czwartą kwartą, ale różnicą zaledwie dwóch punktów. Znicz Basket pokonał KS Księżak 86:69.

Początek sezonu 24 września. W pierwszym meczu w grupie B II ligi mężczyzn Znicz Basket zagra na wyjeździe z Kolejarzem Basket Radom.