Reklama

Nowe boiska i wyremontowane strażnice w powiecie grodziskim

Kolejne 5 inwestycji w powiecie grodziskim ze wsparciem samorządu Mazowsza. Władze regionu przekażą ponad 403,2 tys. zł na rozwój bazy sportowej i remonty strażnic. Przebudowa nawierzchni boiska wielofunkcyjnego wraz z wymianą piłkochwytów w Podkowie Leśnej czy remont OSP Jaktorów – to tylko część inwestycji, które powstaną w powiecie.
  • Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie
Nowe boiska i wyremontowane strażnice w powiecie grodziskim

Autor: Urząd Marszałkowski

Jak zaznacza wicemarszałek Wiesław Raboszuk (klub KO), każdego roku programy wsparcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem samorządów lokalnych. – Pokazuje to, jak bardzo jest potrzebna taka pomoc finansowa. Wsparcie skierowane jest na konkretne działania, których celem jest poprawa jakości życia mieszkańców Mazowsza. To inwestycje, które sami zgłaszają swoim samorządom lokalnym i które mają dla nich ogromne znaczenie. 

Mazowsze dla sportu 

„Mazowsze dla sportu 2022” to jeden z autorskich programów wsparcia realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego od 2018 roku. Od początku jego trwania dzięki ponad 60 mln zł udało się wybudować lub zmodernizować 502 obiekty sportowe. W tym roku z 255 nadesłanych wniosków na dofinansowanie może liczyć aż 189 inwestycji, na których realizację samorząd Mazowsza przeznaczy rekordowe 41 mln zł. W powiecie grodziskim wsparcie w wysokości 300 tys. zł otrzyma przebudowa nawierzchni boiska wielofunkcyjnego wraz z wymianą piłkochwytów w Podkowie Leśnej.

– Sport jest jednym z ważniejszych dziedzin życia społecznego. Sejmik województwa i Urząd Marszałkowski doceniają wartość sportu, w szczególności w rozwoju naszych dzieci i młodzieży. Realizują programy i dotują różnego rodzaju przedsięwzięcia. Już w II Rzeczpospolitej Marszałek Piłsudski starał się interesować młodych ludzi sportem inicjując powstanie Centralnego Instytutu Wychowania Fizycznego obecnie jest to Akademia Wychowania Fizycznego. Rozwijajmy sport, bo każdy rodzaj sportu niesie ze sobą bogaty skarbiec wartości – podkreśla radna województwa mazowieckiego Jadwiga Zakrzewska (klub KO).

Mazowsze dla straży pożarnych 

Na Mazowszu funkcjonuje blisko 2 tys. jednostek OSP, dysponują one blisko 1,9 tys. remiz strażackich. W tegorocznej edycji programu Mazowieckie Strażnice OSP-2022 gminy mogły ubiegać się o pomoc finansową w wysokości maksymalnie 30 tys. zł. Do urzędu marszałkowskiego wpłynęły w sumie 244 wnioski na łączną kwotę dofinansowania ponad 7,1 mln zł. Po ocenie formalnej i merytorycznej wniosków, dofinansowanie w wysokości w sumie ponad 6,5 mln zł trafi do 240 mazowieckich gmin i miast. Znalazły się wśród nich także 4 strażnice z powiatu grodziskiego. Na ich remont samorząd województwa przeznaczy 103,2 tys. zł.

– Jak co roku wspieramy naszych bohaterskich strażaków. Niestety, z różnych względów, maleje liczba druhów ochotników biorących udział w akcjach. Dlatego co roku wspieramy ich niebezpieczną pracę. Naszą pomoc przeznaczamy na modernizacje remiz strażackich, zakup nowoczesnego sprzętu czy wozy ratowniczo-gaśnicze – podkreśla przewodniczący sejmikowej komisji polityki społecznej i prorodzinnej Piotr Kandyba (klub KO). 

Projekty z dofinansowaniem samorządu województwa w powiecie grodziskim:

– modernizacja strażnicy OSP Książenice, gmina Grodzisk Mazowiecki – 30 tys. zł; 

– modernizacja strażnicy OSP Skuły, gmina Żabia Wola           – 30 tys. zł;

– remont strażnicy OSP Jaktorów, gmina Jaktorów – 16,2 tys. zł; 

– modernizacja strażnicy OSP Kaski, gmina Baranów – 27 tys. zł. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Przegląd Regionalny. MIKAWAS Sp. z o.o. z siedzibą w Piasecznie przy ul. Jana Pawła II 29A, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Link do Polityki prywatności: LINK

Komentarze

Reklama
Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w powiecie piaseczyńskim.
Najciekawsze wiadomości z przegladregionalny.pl znajdziesz w Google News!
 
Reklama
Obserwuj Przegląd Regionalny na Facebooku
Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Szpital Zachodni pilnie zatrudni Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Szpital Zachodni pilnie zatrudni                                           Ogłoszenie  o  zatrudnieniuSamodzielny Publiczny Specjalistyczny Szpital Zachodni im. św. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim pilnie zatrudni:osobę do obsługi umów dotyczących lekarzy rezydentów i lekarzy na stażach podyplomowych, w tym ich rozliczanie z NFZspecjalistę/specjalistkę ds. uzdatniania wodyosobę zastępującą Kierownika Apteki Szpitalnej – wymagania : specjalizacja z farmacji szpitalnejosobę w Sekcji ds. Aparatury Medycznej, mile widziane doświadczenie  przy urządzeniach medycznych                                                               Kierownika/Kierowniczkę Działu Kadrosobę do Działu Kadr z doświadczeniem min. 1 rokdo Działu Technicznego: elektryka, hydraulikapracownika gospodarczego     Oferty prosimy kierować na adres:05-825 Grodzisk Mazowiecki, ul. Daleka 11,e-mail: [email protected], (22) 755-91-53 lub tel./fax. (22) 755-90-84z dopiskiem:,,Zgadzam się na przetwarzanie przez Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Szpital Zachodni im. św. Jana Pawła II z siedzibą w Grodzisku Mazowieckim (05-825), ul. Daleka 11  danych osobowych zawartych w moim CV lub w innych dokumentach dołączonych do CV (moje zgłoszenie rekrutacyjne), dla celów prowadzenia rekrutacji na stanowisko wskazane w ogłoszeniu o pracę.”Jeżeli kandydat chce, aby jego zgłoszenie wykorzystane było do celów rekrutacji niż wskazana w ogłoszeniu o pracę, może zamieścić również:,, Dodatkowo zgadzam się na przetwarzanie przez pracodawcę danych osobowych zawartych w moim zgłoszeniu rekrutacyjnym do celów przyszłych rekrutacji”Informacja o przetwarzaniu danych osobowych dostępna jest na  stronie:www.szpitalzachodni.pl     (w zakładce praca) 
Reklama