Dziś ok. 4.00 czasu polskiego Rosja zaatakowała Ukrainę. Wojsko przekroczyło granice naszego wschodniego sąsiada w kilkunastu miejscach. Do ataku włączyły się również wojska białoruskie. Trwa ostrzał obiektów wojskowych. Eksplozje słychać m.in. w Charkowie, Kijowie czy Odessie. Syreny przeciwlotnicze wyją nawet w oddalonym o zaledwie 60 km od naszej granicy Lwowie. Są już doniesienia o pierwszych ofiarach.
Na Ukrainie trwa pełna mobilizacja. Prezydent Władimir Zełenski ogłosił stan wojenny. W obwodzie Ługańskim, donieckim i odeskim władze ewakuują mieszkańców. Przestrzeń powietrzna Ukrainy jest zamknięta.
Polskie władze zaapelowały do Polaków przebywających na Ukrainie o natychmiastowy wyjazd. Stacjonujące w naszej części Europy wojska NATO są w pełnej gotowości bojowej.
Agresja wobec naszych bliskich sąsiadów to bezpardonowy atak na suwerenność niepodległej Ukrainy. Solidaryzujemy się z zaatakowanym narodem ukraińskim. Nie ma naszej zgody na wojnę!






















![Nowy dworzec w Brwinowie już otwarty! Zabytkowa perła modernizmu odzyskała blask [ZDJĘCIA]](https://static2.przegladregionalny.pl/data/articles/sm-16x9-nowy-dworzec-w-brwinowie-juz-otwarty-zabytkowa-perla-modernizmu-odzyskala-blask-zdjecia-1777647078.jpg)

Napisz komentarz
Komentarze