Lider niepokonany u siebie

Autor: Fot. Maciej Bochnowski

Czwarte zwycięstwo na własnym parkiecie odniosły koszykarki ekipy Panattoni Europe Lider Pruszków. Podopieczne Jacka Rybczyńskiego pokonały AZS Uniwersytet Warszawski 59:52.

Od początku sezonu Liderki prezentują równą formę, jednak w poprzedniej kolejce zanotowały pierwszą porażkę w rozgrywkach. Drużyna z Pruszkowa przegrała z SMS PZKosz Łomianki – 54:65. W kolejnym meczu Liderki udowodniły, że był to jednak tylko wypadek przy pracy.

Pierwsza kwarta starcia z ekipą z Warszawy pokazała, kto będzie rozdawał karty w tym starciu – 16:8. Gospodynie kontynuowały dobrą grę w kolejnych odsłonach. Druga partia wyrównana, lecz w trzeciej ponownie odskoczyły rywalkom. AZS gonił w czwartej kwarcie, jednak przewaga Lidera była zbyt duża.

Pruszkowską drużynę do triumfu poprowadziła Alicja Wawrzyniak, która zdobyła 17 punktów.