Kanonada w Garwolinie

Autor: Fot. Pogoń Grodzisk Mazowiecki Facebook

Pogrom to najlepsze określenie spotkania Pogoni Grodzisk Mazowiecki z Wilgą Garwolin. Lider IV ligi rozbił rywala aż 7:0.

Pogoń odniosła dwunaste zwycięstwo sezonie, a wynik starcia z Wilgą jest najlepszym potwierdzeniem siły grodziskiej ekipy. Wilga utrzymywała bezbramkowy remis do 35. minuty. Wtedy drogę do siatki gospodarzy znalazł Patryk Szymański. Przed przerwą podwyższył Maciej Pietraszek. Pogoń dopiero rozkręcała się i na drugą połowę zawodnicy wyszli pełni energii.

W 48. minucie na 3:0 podwyższył Damian Jaroń. Mogło się wydawać, że w tym momencie wszystko, co najlepsze, już się wydarzyło. Nic bardziej mylnego. Grodziszczanie wykazali fenomenalną skuteczność. W 72. minucie kolejną bramkę zdobył Jaroń. Hat-tricka skompletował Szymański, a dzieła zniszczenia dopełnił Michał Strzałkowski.

Pogoń przewodzi stawce w IV lidze z dorobkiem 36 punktów i wyprzedza o pięć Pilicę Białobrzegi. W 14. kolejce zespół Roberta Moskala zagra z Perłą Złotokłos, która czeka na pierwsze punkty w sezonie. Trzynastej porażki żółto-zieloni doznali w starciu ze Spartą Jazgarzew – 0:5. Przegrał również KS Raszyn – 2:5 z Mszczonowianką Mszczonów.