6 sierpnia o godz. 11.00 kolejna odsłona „Czytanek w ogrodzie” na terenie Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. S. Woydy w Pruszkowie.
Świat bajek jest niezwykle ciekawy i pozwala przeżyć fantastyczne przygody. Przedstawione historie nie tylko bawią, ale i uczą. Niejednokrotnie dzieci z wypiekami na twarzy słuchają bajek czytanych przez dorosłych. Dlatego warto wieczorami siadać ze swoimi pociechami i przedstawiać im interesujące pozycje.
Akcja „Czytanki w ogrodzie” jest niezwykle ciekawa. W wakacyjne czwartki w ogrodzie MSHM czytane są bajki napisane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 w Pruszkowie, które wzięły udział w konkursie literackim. 6 sierpnia o godz. 11.00 uczestnicy spotkania wysłuchają twórczości Franciszka Mardonia pt. "Ania ze słonecznej doliny" oraz Zuzanny Skowrońskiej pt. "Zaginiona księżniczka". Ilustracje do wszystkich bajek zawartych w tomiku wykonał Grzegorz Ptak.
Część literacka to tylko jeden z elementów wydarzenia. Dzieci otrzymują również materiały do prac plastycznych, które mogą wykonać w domu. Tym razem będą to rzeczy niezbędne do przygotowania słońca na talerzyku z masy solnej, makaronu i ziaren.
Wstęp na "Czytanki w ogrodzie" jest wolny. Jeśli będzie padać, uczestnicy przeniosą się do oranżerii.
Czytaj również: Wtorkowe spacery po Pruszkowie






















![Remont torów WKD w Komorowie. Zamknięty przejazd kolejowy [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.przegladregionalny.pl/data/articles/sm-16x9-remont-torow-wkd-w-komorowie-zamkniety-przejazd-kolejowy-galeria-zdjec-1761493434.jpg)

Napisz komentarz
Komentarze