Sąd Rejonowy w Pruszkowie wydał wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku, do którego doszło w kwietniu ubiegłego roku na ul. Promyka w Pruszkowie.
Do tragicznego zdarzenia doszło 3 kwietnia 2019 r. Na przejściu dla pieszych jadąca na sygnale karetka potrąciła 9-latkę, która przechodziła przez pasy. Dziewczynki nie udało się uratować.
W trakcie śledztwa okazało się, że karetka jechała z prędkością ponad 100 km/h. Kierowca używał sygnałów świetlnych i dźwiękowych, chociaż nie powinien – nie jechał do wezwania ani nie przewoził pacjenta, a tylko w tych przypadkach wolno mu jechać na sygnale. Mężczyzna zeznał, że spieszył się do szpitala, by wykonać kolejne zlecenia.
Sąd uznał winę 60-letniego sprawcy wypadku i skazał go na 5,5 roku więzienia. Kierowca otrzymał również 7-letni zakaz prowadzenia pojazdów i musi wypłacić 30 000 zł zadośćuczynienia rodzinie dziewczynki.
Wyrok nie jest prawomocny.



















![Remont torów WKD w Komorowie. Zamknięty przejazd kolejowy [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.przegladregionalny.pl/data/articles/sm-16x9-remont-torow-wkd-w-komorowie-zamkniety-przejazd-kolejowy-galeria-zdjec-1761493434.jpg)




Napisz komentarz
Komentarze