Funkcjonariusze pruszkowskiej drogówki uczestniczyli w niecodziennej interwencji. Dzięki ich pomocy, rodząca kobieta dojechała do szpitala na czas.
Do nietypowego zdarzenia doszło w czwartek rano. Kilka minut po 8.00 do stojącego na trasie S8 patrolu podjechał zdenerwowany mężczyzna. Wyjaśnił, że u jego partnerki rozpoczęła się akcja porodowa i poprosił o eskortę do szpitala. Policjanci przekazali informację oficerowi dyżurnemu i pomogli parze (i ich niecierpliwemu potomkowi) bezpiecznie dotrzeć na szpitalną izbę przyjęć.
– Policjanci każdego dnia pomagają ludziom w różnych, często bardzo trudnych sytuacjach. Niejednokrotnie ratują ludzkie życie, ale też zmagają się z ludzkimi dramatami. Są jednak sytuacje, kiedy dzięki pomocy na świat przychodzi nowe życie i wówczas odczuwa się największą satysfakcję z pełnionej służby – mówi rzeczniczka pruszkowskiej komendy podkom. Karolina Kańka.
Młodym rodzicom gratulujemy szczęśliwego powiększenia rodziny. A ich maluszkowi gratulujemy przyjścia na świat w niezapomnianym stylu.
Poród na sygnale
- 12.05.2020 13:34

Napisz komentarz
Komentarze