Reklama

„Barokowe inspiracje” w ramach Klasyki w Parku

„Barokowe inspiracje” w ramach Klasyki w Parku

Kategoria:

Zapraszamy na wyjątkowe popołudnie z muzyką klasyczną w plenerze, podczas którego publiczność usłyszy jedno z najbardziej rozpoznawalnych dzieł w historii muzyki – „Cztery pory roku” Antonio Vivaldiego – w interpretacji znakomitych młodych artystów: Julii Grabskiej na skrzypcach i Mikołaja Plaka przy fortepianie. To koncert, który łączy wirtuozerię, emocję i ponadczasowe piękno repertuaru.

2 sierpnia 2026 roku o godz. 16:00 Park Skarbków stanie się przestrzenią spotkania z muzyką pełną barw, kontrastów i wyrazistych nastrojów. W programie znajdą się Antonio Vivaldi: „4 pory roku” oraz Tomaso Antonio Vitali: „Chaconne” – utwory, które od lat zachwycają słuchaczy swoją ekspresją i mistrzostwem kompozytorskim.

Artyści

Julia Grabska to skrzypaczka kształcąca się w klasie Maestro Massimo Quarta w Conservatorio della Svizzera italiana. Studia licencjackie ukończyła w 2025 roku w klasie Profesora Mariusza Patyry na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Występowała jako solistka z orkiestrami takimi jak EOK czy Warszawska Orkiestra Międzypokoleniowa. Jest laureatką szwajcarskich stypendiów Marian und Zofia Kirsch Stiftung oraz Rita Zimmermann Stiftung, a także konkursów, w tym III nagrody i nagrody specjalnej w Konkursie Młodego Wirtuoza w Elblągu w 2024 roku. Regularnie i z pasją koncertuje w gminie Grodzisk Mazowiecki.

Mikołaj Plak jest studentem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie dr. hab. Pawła Wakarecego. Świadectwo dojrzałości uzyskał w Szkole Muzycznej II stopnia im. K. Szymanowskiego w Warszawie w klasie prof. Ewy Pobłockiej, a wcześniej uczył się w szkole im. Z. Brzewskiego. To laureat konkursów, między innymi im. Adama Harasiewicza, im. Juliusza Zarębskiego oraz Canadian International Music Competition. Za swoje osiągnięcia otrzymał Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, nagrodę za „szczególne predyspozycje chopinowskie” oraz wyróżnienie za występ z Orkiestrą Kameralną Filharmonii Narodowej. Koncertował w Polsce, na Ukrainie, w Belgii, Niemczech i we Włoszech, a swoje umiejętności doskonalił m.in. na kursach Musica Mundi w Waterloo.

Program koncertu

W centrum wydarzenia znajdzie się „4 pory roku” Vivaldiego – cykl, który niezmiennie fascynuje sugestywnym obrazowaniem natury i niezwykłą energią partii solowej. Uzupełnieniem programu będzie „Chaconne” Tomaso Antonio Vitaliego, utwór o wyjątkowej sile wyrazu, ceniony za dramatyzm, głębię i efektowność.

Informacje organizacyjne

Koncert odbędzie się 2 sierpnia 2026 roku w godz. 16:00–17:00 w Parku Skarbków. Wstęp na wydarzenie jest wolny, co czyni je doskonałą okazją, by spędzić letnie popołudnie w otoczeniu muzyki na wysokim poziomie.

W przypadku złej pogody koncert odbędzie się w Mediatece. Należy jednak pamiętać, że w tej lokalizacji liczba miejsc jest ograniczona.

To propozycja dla wszystkich, którzy cenią piękno muzyki klasycznej i chcą usłyszeć utwory kanoniczne w wykonaniu utalentowanych artystów młodego pokolenia. Nie przegap tej okazji i dołącz do koncertowej publiczności!


Lokalizacja
Park Skarbków Grodzisk Mazowiecki, mazowieckie
Organizator: Gmina Grodzisk Mazowiecki
Rozpoczęcie: 02.08.2026 16:00
Zakończenie: 02.08.2026 17:00
Reklama
Reklama
Reklama