Reklama

Projekcja filmu „Nasi partyzanci. Kampinos w ogniu” reż. Wojciech Artyniew

Projekcja filmu „Nasi partyzanci. Kampinos w ogniu” reż. Wojciech Artyniew

Kategoria:

Film „Nasi partyzanci. Kampinos w ogniu” opowiada o mało znanych wydarzeniach z czasu Powstania Warszawskiego 1944 roku, rozgrywających się na terenie Puszczy Kampinoskiej.

Dokument, zrealizowany przez Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy we współpracy z Muzeum – Miejscem Pamięci Palmiry, ukazuje niezwykłe losy powstańców oraz dramatyczne epizody walk partyzanckich. To poruszające i świeże spojrzenie na historię, która wciąż czeka na pełniejsze odkrycie.

Funduszowy Maj

Nieprzypadkowo bierzemy udział w obchodach Funduszowego Maja. To właśnie w tym czasie w całej Polsce można zajrzeć do miejsc, które powstały dzięki Funduszom Europejskim.

Muzeum–Miejsce Pamięci Palmiry, którego budowa została współfinansowana ze środków Unii Europejskiej, powstało po to, aby opowiadać i upowszechniać historie związane z dziedzictwem Puszczy Kampinoskiej i jej regionu, dziś także poprzez edukacje oraz współtworzenie i prezentację wartościowych projektów filmowych.

Dlatego też, w każdą niedzielę maja o godz. 12:00 (3, 10, 17, 24, 31) będziemy pokazywać film „Nasi partyzanci. Kampinos w ogniu” w reżyserii Wojciecha Artyniewa. 

Odwiedź naszą stronę: 

 

Partner edukacji Muzeum Warszawy – PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

www.gkpge.pl


Droga Palmirska 1 Palmiry
Organizator: Muzeum - Miejsce Pamięci Palmiry oddział Muzeum Warszawy
Rozpoczęcie: 03.05.2026 12:00
Zakończenie: 03.05.2026 13:00
Reklama
Reklama
Reklama