Pamiątkowe dyplomy i medale dla Podkowy Leśnej odebrali Magdalena Eckhoff, burmistrz Podkowy Leśnej oraz Michał Gołąb, przewodniczący Rady Miasta.
Podkowa Leśna na podium
26 listopada 2025 roku w Teatrze Polonia w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Rankingu Gmin Województwa Mazowieckiego. Jest to inicjatywa realizowana we współpracy z Głównym Urzędem Statystycznym oraz Urzędem Statystycznym w Warszawie.
Liderem Powiatu Grodziskiego została w tym roku Podkowa Leśna. Miasto zajęło również III miejsce w kategorii gmin aglomeracyjnych. Pierwsze miejsce przypadło Gminie Michałowice, zaś drugie miejsce zajęła Gmina Nadarzyn.
Promocja samorządów Mazowsza
-Ranking ma na celu wyróżnienie i promocję gmin, które w szczególny sposób rozwijają się społecznie i gospodarczo oraz wdrażają wartościowe praktyki samorządowe – poinformował magistrat w Podkowie Leśnej.
W rankingu oceniane są wszystkie gminy województwa mazowieckiego, z wyłączeniem miast na prawach powiatu. Wszystkie dane zbiera i opracowuje Główny Urząd Statystyczny.
We współpracy z Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej GUS opracowuje zestaw 25 wskaźników diagnostycznych, obejmujących obszary: ekonomiczny, społeczny, środowiskowy oraz dotyczący administracji i zarządzania.
Na ich podstawie obliczany jest syntetyczny wskaźnik rozwoju, który pozwala porównać gminy w sposób rzetelny i transparentny.
Każdego roku ranking docenia te samorządy, które najlepiej łączą rozwój gospodarczy, społeczny, środowiskowy i przestrzenny, zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju.






















![Remont torów WKD w Komorowie. Zamknięty przejazd kolejowy [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.przegladregionalny.pl/data/articles/sm-16x9-remont-torow-wkd-w-komorowie-zamkniety-przejazd-kolejowy-galeria-zdjec-1761493434.jpg)

Napisz komentarz
Komentarze