Komplet zwycięstw Znicza

Fantastyczny początek koszykarzy. MKS Znicz Basket Pruszków zanotował cztery zwycięstwa w czterech pierwszych spotkaniach II ligi.
Znakomita passa Znicza Basket Pruszków

Źródło: FB: Znicz Basket Pruszków

Koszykarze Znicza zainaugurowali sezon wyjazdowym meczem z Kolejarzem Basket Radom. Choć pierwsze dwie kwarty były dosyć wyrównane (17:21 i 27:24), w dalszej części starcia dużą przewagę mieli już goście, którzy wygrywali kolejno 23:14 i 26:15. Najwięcej punktów rzucił Łukasz Bonarek (21), a podwójną zdobycz punktową zanotowali również: Maciej Czemerys (18), Filip Munyama (14) oraz Paweł Łapiński (10).

W pierwszym spotkaniu na własnym terenie ekipa trenera Michała Spychały zmierzyła się z drużyną KS Probasket Mińsk Mazowiecki. Rywalizację w hali przy ulicy Bohaterów Warszawy 4 w Pruszkowie uroczyście otworzył prezydent Paweł Makuch, symbolicznie rzucając piłkę do góry. Gospodarze od samego początku dominowali na boisku i ostatecznie zwyciężyli 92:58. Po 15 punktów rzucili Czemerys i Munyama, 14 Marcel Kapuściński, a po 12 Hubert Miłak i Bartosz Proczek. Co ciekawe, w meczu zagrało dwóch juniorów, którzy zaliczyli swój debiut w II lidze – Tytus Antoniuk (5 punktów, w tym jeden rzut za trzy) i Sebastian Kurek (2 punkty).

Znicz się nie zatrzymuje

Październik z koszykówką rozpoczął się od starcia Pruszkowa z KS Trójką Żyrardów. W poprzednim sezonie pruszkowianie dwukrotnie ograli przeciwnika – 68:61 na wyjeździe i 81:69 u siebie. Tym razem hala Aqua również okazała się dla nich szczęśliwa. Przyjezdni byli lepsi w trzech pierwszych kwartach, wygrywając kolejno: 17:13, 20:16 i 21:19. Ostatnia część meczu była wyrównana i zakończyła się 16:16. W triumfie 74:64 największy udział miał Miłak, który trafił pięć razy za dwa, trzy razy za trzy i dorzucił jeszcze dwa rzuty za jeden punkt. 14 oczek zaliczył Kapuściński, 11 Proczek, zaś po 10 Bonarek i Czemerys.

Zaledwie trzy dni później zespół musiał rozegrać następny ligowy mecz. Tym razem do Pruszkowa przyjechali koszykarze Legionu Legionowo. Kibice nie mogli narzekać na brak ciekawych akcji. W pierwszej kwarcie mieliśmy cios za cios i choć w pewnym momencie przewaga miejscowych wynosiła 8 punktów, rywale odrobili straty, zwyciężając 29:28. Po krótkiej przerwie górą był już Znicz, notując 18 punktów przy 14 przeciwnika. Dalsze fazy meczu to pewna postawa Pruszkowa – 25:18 oraz 29:15. Finalnie na tablicy wyników widniało 100:76. To czwarta wygrana Znicza w czwartym kolejnym starciu II ligi. Na parkiecie błyszczeli kluczowi gracze klubu: Bonarek (22 punkty), Munyama (20), Czemerys (19) i Proczek (15).

Miniony weekend stanowił dla zawodników chwilę wytchnienia – rywalizacja z Enea Żubry Chorten Białystok została przełożona na 4 listopada. To również jedna z czołowych ekip w lidze.

Napięty terminarz

Po czterech pierwszych meczach II ligi Znicz jest jedną z trzech drużyn, która nie poznała jeszcze goryczy porażki. W tym gronie znajdują się również wymienione wcześniej Żubry Białystok i Energa Basket Warszawa. Najbliższe tygodnie zapowiadają się bardzo pracowicie.

W środę 18 października o godzinie 19:00 w Hali Znicz pojedynek z MKS Ochota Warszawa. To zespół, który do tej pory zaliczył aż pięć porażek, więc ciężko tutaj wskazać innego faworyta, kibice mogą po cichu liczyć na festiwal punktowy (Białystok rozgromił Ochotę aż 106:35). Ważne jednak będzie, aby zachować koncentrację, to niezbędne do przedłużenia świetnej passy wyników. Tydzień później (25 października 18:00) na warszawskim Bemowie Znicz sprawdzi formę Profbud Legii Warszawa, a w sobotę 28 października o 14:00 zagra u siebie z KKS Tur Basket Bielsk Podlaski. Można spodziewać się, że w każdym z tych spotkań zobaczymy kawałek dobrej koszykówki.