Międzynarodowe emocje piłkarskie

W Grodzisku Mazowieckim rywalizowali ze sobą piłkarze reprezentacji Polski, Walii i Gruzji. Stadion okazał się szczęśliwy dla biało-czerwonych, którzy triumfowali w turnieju.
Reprezentacja Polski na stadionie w Grodzisku Mazowieckim

Źródło: Facebook: Łączy nas piłka

Turniej o Puchar Syrenki to organizowane od 1986 roku międzynarodowe zawody, w których rywalizuje wielu utalentowanych piłkarzy. Występowali tutaj między innymi tacy wirtuozi futbolu jak: Zinedine Zidane, Erling Haaland, Jamal Musiala czy Jude Bellingham. Za nami już 37. edycja zmagań w tych młodzieżowych mistrzostwach. W tym roku mecze rozgrywane były w Sulejówku, Warszawie oraz na stadionie przy alei Mokronoskich 4 w Grodzisku Mazowieckim.

Na obiekcie, na którym na co dzień swoje mecze gra III-ligowa Pogoń Grodzisk Mazowiecki, odbyły się starcia reprezentacji Polski do lat 17 z Walią oraz przeciwko Gruzji. W pierwszym z nich biało-czerwoni zaserwowali fanom wspaniały spektakl i rozgromili rywali. Podopieczni trenera Rafała Lasockiego już po pierwszych 45 minutach prowadzili 4:2, a po przerwie dołożyli kolejne 3 gole. W rywalizacji z Gruzinami kibice byli świadkami kolejnego festiwalu strzeleckiego w wykonaniu Polaków. Choć do końca pierwszej odsłony utrzymywał się remis 1:1, po zmianie stron nasi reprezentanci zdobyli 3 bramki, tracąc przy tym 1. Po zwycięstwie 4:2 losy turnieju miały rozstrzygnąć się w meczu przeciwko kadrze Rumunii, która również wyszła zwycięsko ze wszystkich swoich pojedynków.

Finał odbył się już w Sulejówku, gdzie reprezentacja Polski dopisała sobie kolejne 3 punkty, wygrywając 3:2. Tym samym młodzi kadrowicze zwyciężyli w całym Pucharze Syrenki.