Reklama

Rusza kolejna edycja Budżetu Partycypacyjnego w Podkowie Leśnej

1 maja 2022 roku startuje kolejna, czwarta już edycja Budżetu Partycypacyjnego w Podkowie Leśnej.
Rusza kolejna edycja Budżetu Partycypacyjnego w Podkowie Leśnej
W ramach budżetu partycypacyjnego można zbudować plac zabaw

Autor: Tomasz Konca

Źródło: Tomasz Konca

Budżet Partycypacyjny to inicjatywa umożliwiająca mieszkańcom miasta uczestniczenie w procesie inicjowania działań i współdecydowania o wydatkowaniu środków z budżetu Miasta.

Powrót po 2 latach

-Pandemia sprawiła, że w latach 2020-21 nie prowadziliśmy budżetu partycypacyjnego- mówi Joanna Oracka z Urzędu Miasta Podkowa Leśna- Po dwóch latach wracamy do tego narzędzia. Od 1 maja mieszkańcy mają możliwość składania projektów.

Ostateczny termin upływa 31 maja o godz. 16.00. Wnioski w wersji papierowej będzie można składać osobiście w Urzędzie Miasta lub mailowo na adres [email protected]. W obu przypadkach należy dołączyć listę 30 osób popierających dany projekt. Projekty zostaną poddane weryfikacji formalnej i merytorycznej. Będą sprawdzane czy pomysł został przedstawiony na poprawnym formularzu i czy zawiera wszelkie niezbędne załączniki. Kolejnym krokiem będzie sprawdzian czy dany projekt wpisuje się w zadania własne gminy, bo tylko takie pomysły mogą zostać zrealizowane.

Ogłoszenie listy projektów nastąpi do dnia 31 sierpnia. Głosowanie odbędzie się w dniach 16-23 września 2022 r. Jednak przez cały wrzesień mieszkańcy będą mogli promować swoje pomysły, tak aby mieć jeszcze większą szansę na wygraną. W promocji pomoże również Urząd Miasta udostępniając swoje kanały komunikacji z mieszkańcami. Ogłoszenie listy zwycięskich projektów do realizacji nastąpi do dnia 28 września.

Budżet partycypacyjny to świetna okazja by zmieniać najbliższą okolicę, a także jest narzędziem budowania społeczeństwa obywatelskiego.

Czytaj także: Druga linia WKD

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Przegląd Regionalny. MIKAWAS Sp. z o.o. z siedzibą w Piasecznie przy ul. Jana Pawła II 29A, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Link do Polityki prywatności: LINK

Komentarze

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w powiecie piaseczyńskim.
Najciekawsze wiadomości z przegladregionalny.pl znajdziesz w Google News!
 
Szpital Zachodni w Grodzisku Mazowieckim pilnie zatrudni: Szpital Zachodni w Grodzisku Mazowieckim pilnie zatrudni: Ogłoszenie  o  zatrudnieniu  Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Szpital Zachodni im. św. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim pilnie zatrudni: specjalistę do prowadzenia umów  z lekarzami rezydentami i stażystami podyplomowymi, w tym ich rozliczanie z NFZksięgową z doświadczeniem w służbie zdrowiainspektora ds. uzdatniania wodymgr farmacji ze specjalizacją z farmacji szpitalnej lub klinicznejspecjalistę ds. zamówień publicznych ze znajomością przepisów Ustawy-Prawo zamówień publicznych                                                                   opiekuna medycznegoinspektor ds. kadr       Oferty prosimy kierować na adres:05-825 Grodzisk Mazowiecki, ul. Daleka 11,e-mail: [email protected], (22) 755-91-53 lub te./fax. (22) 755-90-84z dopiskiem:,,Zgadzam się na przetwarzanie przez Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Szpital Zachodni im. św. Jana Pawła II z siedzibą w Grodzisku Mazowieckim              (05-825), ul. Daleka 11  danych osobowych zawartych w moim CV lub w innych dokumentach dołączonych do CV (moje zgłoszenie rekrutacyjne), dla celów prowadzenia rekrutacji na stanowisko wskazane w ogłoszeniu o pracę.”Jeżeli kandydat chce, aby jego zgłoszenie wykorzystane było do celów rekrutacji niż wskazana w ogłoszeniu o pracę, może zamieścić również:,, Dodatkowo zgadzam się na przetwarzanie przez pracodawcę danych osobowych zawartych w moim zgłoszeniu rekrutacyjnym do celów przyszłych rekrutacji”Informacja o przetwarzaniu danych osobowych dostępna jest na  stronie:szpitalzachodni.pl     (w zakładce praca)