Stan dróg jest kluczowy dla kierowców. Zwłaszcza jeśli mówimy o tych, które są najczęściej użytkowane. Nie inaczej jest w omawianym przypadku. Główną arterią Raszyna jest al. Krakowska, która łączy miejscowość z Warszawą. Mieszkańcy mogą dotrzeć nią do P+R al. Krakowska i dalej podróżować komunikacją po stolicy.
Przez lata Aleja Krakowska w Raszynie słynęła z korków. Sytuacja zmieniła się, gdy wybudowano węzeł drogi ekspresowej S2. Wtedy Raszyn odkorkował się, ale trwała dyskusja na temat samej drogi i jej obrazu. Przy al. Krakowskiej królują banery i reklamy, co niekoniecznie spotyka się z sympatią mieszkańców. W niektórych miejscach również droga wymaga napraw.
11 lutego w sali Starostwa Powiatowego w Pruszkowie pochylono się nad kwestią al. Krakowskiej. W spotkaniu wzięli przedstawiciele zarządu powiatu, przewodniczący rady powiatu oraz projektant Marcin Gnich. Podczas rozmów zaprezentowano różne koncepcje działań. Z pewnością wykonano pierwszy krok na drodze do remontu. Strony zapewne będą dalej rozmawiały. Planowane jest zaangażowanie gminy Raszyn oraz samorządu województwa mazowieckiego w tę kwestię.
Co dalej? Efektem spotkania są ustalenia co do przygotowania przez projektanta koncepcji przebudowy oraz proponowanych zmian w planie zagospodarowania przestrzennego.



















![Remont torów WKD w Komorowie. Zamknięty przejazd kolejowy [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.przegladregionalny.pl/data/articles/sm-16x9-remont-torow-wkd-w-komorowie-zamkniety-przejazd-kolejowy-galeria-zdjec-1761493434.jpg)




Napisz komentarz
Komentarze