Przebudowa dróg przy TBS w Brwinowie. Ruszają prace od ul. Woydy

W Brwinowie rozpoczyna się kolejny etap inwestycji drogowej, który ma znacząco poprawić komfort mieszkańców. Prace obejmą drogi prowadzące do budynków TBS i mają rozwiązać problem zalegającej wody.
Przebudowa dróg przy TBS w Brwinowie. Ruszają prace od ul. Woydy
Przebudowa dróg przy ul. Woydy w Brwinowie – inwestycja poprawi dojazd do budynków TBS i rozwiąże problem odwodnienia

Źródło: brwinow.pl

W Brwinowie rusza przebudowa dróg do budynków TBS. Sprawdź zakres prac, utrudnienia i termin zakończenia inwestycji.

Nowy etap inwestycji drogowej w Brwinowie

W ubiegłym roku zrealizowano pierwszy etap prac związanych z poprawą infrastruktury drogowej w tej części Brwinowa. Wykonany został prosty odcinek ul. S. Woydy, który prowadzi do strefy rekreacyjnej. 

Teraz przyszedł czas na kolejny krok. W 2026 roku przebudowane zostaną drogi prowadzące do budynków Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. marsz. J. Piłsudskiego 21 D i 23 C. Obiekty te znajdują się około 200 metrów od drogi powiatowej i obecnie dostęp do nich odbywa się drogą wewnętrzną przebiegającą przez tereny usługowe.

Fot. brwinow.pl

Problem z wodą i stanem nawierzchni

Choć ubiegłoroczna inwestycja poprawiła sytuację na początku trasy, dalsze odcinki dróg wewnętrznych wciąż sprawiają problemy mieszkańcom. Szczególnie uciążliwe są zastoiska wody, które pojawiają się po opadach.

Jak ocenił projektant, planowana inwestycja ma na celu nie tylko poprawę warunków jezdnych, ale również skuteczne rozwiązanie problemu odwodnienia. To kluczowy element całego przedsięwzięcia, który ma wpłynąć na trwałość drogi i komfort użytkowników.

Nowoczesne odwodnienie i nowa nawierzchnia

Zgodnie z dokumentacją projektową, w ramach inwestycji powstanie system odwodnienia liniowego. Woda opadowa będzie kierowana do skrzynek rozsączających oraz studni osadnikowych. Dodatkowo przewidziano pobocza chłonne, które będą pełnić funkcję rezerwy dla przyszłego systemu kanalizacji deszczowej.

Ze względu na niewielkie natężenie ruchu zdecydowano się na wykonanie nawierzchni z kostki betonowej. To rozwiązanie ma zapewnić trwałość, a jednocześnie ograniczyć koszty inwestycji.

 

 

 

Utrudnienia dla mieszkańców i apel urzędu

Wykonawca zapowiedział rozpoczęcie robót w drugiej połowie marca 2026 roku. W związku z pracami mieszkańcy oraz przedsiębiorcy muszą przygotować się na czasowe utrudnienia w ruchu drogowym oraz ograniczenia w dostępie do posesji.

Zastępca burmistrza Brwinowa, Sławomir Walendowski, zwrócił się do mieszkańców z apelem:
„Prosimy mieszkańców oraz przedsiębiorców o wyrozumiałość i zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac. Za wszelkie niedogodności przepraszamy. Liczę, że efekt końcowy wynagrodzi Państwu uciążliwości związane z budową układu drogowego”.

Koszt i termin zakończenia inwestycji

Zgodnie z podpisaną umową, zakończenie prac planowane jest na koniec czerwca 2026 roku. Całkowity koszt inwestycji wyniesie nieco ponad 1,68 mln zł.

Realizacja zadania należy do Referatu Infrastruktury i Drogownictwa, który odpowiada za całość przedsięwzięcia.

Czytaj więcej:
Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Przegląd Regionalny. MIKAWAS Sp. z o.o. z siedzibą w Piasecznie przy ul. Jana Pawła II 29A, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Link do Polityki prywatności: LINK

Komentarze

Reklama
Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w powiecie piaseczyńskim.
Najciekawsze wiadomości z przegladregionalny.pl znajdziesz w Google News!
 
Reklama