Reklama

Rozbudowa grodziskiego basenu jeszcze przed wakacjami?

Lata mijają, a rozbudowy pływalni miejskiej „Wodnik 2000” nadal nie ma. Inwestycję zamierzano przeprowadzić w 2020 roku, ale ogłoszony wtedy przetarg nie powiódł się z powodów finansowych. Jest jednak szansa, że modernizacja obiektu odbędzie się w 2026 roku.
Rozbudowa grodziskiego basenu jeszcze przed wakacjami?
Lata mijają, a rozbudowy pływalni miejskiej „Wodnik 2000” nadal nie ma. -Obecnie przygotowywane jest postępowanie przetargowe na rozbudowę basenu – mówi w rozmowie z „Przeglądem Regionalnym” Katarzyna Marcinkowska, zastępca burmistrza Grodziska Mazowieckiego.

Autor: Anna Gębalska

- Obecnie przygotowywane jest postępowanie przetargowe na rozbudowę basenu – mówi w rozmowie z „Przeglądem Regionalnym” Katarzyna Marcinkowska, zastępca burmistrza Grodziska Mazowieckiego. 

Rozbudowa, o której mówi się od wielu lat 

W 2000 roku pływalnia miejska w Grodzisku Mazowieckim była spełnieniem marzeń dla wielu mieszkańców miasta i gminy. Basen sportowy i rekreacyjny, okrągły brodzik dla najmłodszych, jacuzzi, zjeżdżalnia dla dzieci i dorosłych, strefa relaksu i jacuzzi – nowoczesny obiekt przyciągał sympatyków aktywnego pływania, jak i amatorów wodnych zabaw. W ostatnich latach przybyło mieszkańców, na pływalni odbywają się też dodatkowe zajęcia – to wszystko sprawiło, że pływalnia nie jest w stanie pomieścić tak wielu osób. 

Kilka lat temu, ówczesny burmistrz Grzegorz Benedykciński, ogłosił, że miasto planuje rozbudowę obiektu. Jak informowaliśmy na łamach „Przeglądu Regionalnego” tę inwestycję zamierzano przeprowadzić w 2020 roku. Niestety, ogłoszony wówczas przetarg nie powiódł się z powodów formalnych. 

W 2021 roku urzędnicy przygotowali nowy konkurs na kompleksową rozbudowę i modernizację budynku pływalni i infrastruktury technicznej. Cztery złożone oferty spełniały założone warunki, także te finansowe. 

Nowoczesny obiekt o większej powierzchni 

Magistrat dysponuje dokumentacją projektową inwestycji, która zakłada m.in. rozbudowę basenu o część wyposażoną w nieckę do nauki pływania wraz z zapleczem. 

Jak informują urzędnicy grodziskiego ratusza, nowa niecka o powierzchni łącznej ok. 300 m2 będzie miała wydzielone trzy strefy. Pierwsza z nich będzie przeznaczona do nauki pływania oraz prowadzenia zorganizowanych zajęć i treningów dzieci i młodzieży. Wyposażona będzie w pięć torów pływackich każdy o zmiennej głębokości 1,2-1,4m oraz długości 20m. Kolejne dwie niecki będą przeznaczone dla maluchów (głębokość 0,6-0,9m) oraz dla maluchów z rodzicami jako strefa wspólnych ćwiczeń o głębokości 1,25m. 

Modernizacja pływalni miejskiej przewiduje wydzielenie części sportowej i rekreacyjnej oraz budowę nowej chlorowni. 

Na dachu zostanie zamontowana instalacja fotowoltaiczna. Zmieni się również zagospodarowanie terenu wokół budynku pływalni. 

Kiedy nowa pływalnia będzie gotowa?

To tyle jeśli chodzi o teorię, a teraz konkrety. Katarzyna Marcinkowska, zastępca burmistrza Grodziska Mazowieckiego, poinformowała w rozmowie z nami, że obecnie przygotowywane jest postępowanie przetargowe na rozbudowę basenu. - Zależy nam, aby prace budowlane mogły rozpocząć się przed okresem wakacyjnym – podkreśliła. 

Kosztorysowa wartość robót to ok. 19,5mln zł brutto. Realizacja prac modernizacyjnych przypadnie na lata 2026-2027.

Lata mijają, a rozbudowy pływalni miejskiej „Wodnik 2000” nadal nie ma. Inwestycję zamierzano przeprowadzić w 2020 roku, ale ogłoszony wtedy przetarg nie powiódł się z powodów finansowych. Jest jednak szansa, że modernizacja obiektu odbędzie się w 2026 roku. (Fot. Anna Gębalska)
Fot. Tymoteusz Janczak

Czytaj też:


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Przegląd Regionalny. MIKAWAS Sp. z o.o. z siedzibą w Piasecznie przy ul. Jana Pawła II 29A, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Link do Polityki prywatności: LINK

Komentarze

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w powiecie piaseczyńskim.
Najciekawsze wiadomości z przegladregionalny.pl znajdziesz w Google News!