Zwycięstwo GLKS, porażka Sparty

0
295

W III lidze siatkówki kobiet GLKS Nadarzyn pokonał 3:0 Astorię Piaseczno. Porażkę zanotowały zawodniczki grodziskiej Sparty.

To drugie zwycięstwo nadarzyńskiego zespołu w sezonie. Astoria starała się stawić czoła ekipie GLKS, ale w decydujących momentach lepsze były gospodynie. W pierwszych dwóch partiach Nadarzyn wygrał odpowiednio do 18 i 19. Trzecia odsłona zdecydowanie na korzyść GLKS-u. Gospodynie były skuteczne i dobrze grały w obronie, co zaowocowało wygraną 25:13 i 3:0 w całym meczu.

W tym sezonie GLKS pokonał na wyjeździe UKS Spartę Grodzisk – 25:8, 25:17 i 25:15. Na otwarcie sezonu nadarzynianki przegrały w Konstancinie z drużyną SPS 0:3. Kolejne spotkanie GLKS rozegra 18 listopada, a zmierzy się na wyjeździe z UKS Iskrą Warszawa. Obecnie nadarzyński zespół plasuje się na 3. miejscu w ligowej tabeli.

Drugą porażkę poniosły siatkarki grodziskiej Sparty, które w Warszawie przegrały 0:3 z ekipą Wojskowych.

Lepiej od koleżanek w ostatnim spotkaniu wypadli grodziscy siatkarze. Zawodnicy Sparty przywieźli komplet punktów ze spotkania wyjazdowego z GKS Jaguar Wolanów. Grodziszczanie jedynie w pierwszej partii musieli uznać wyższość rywali – 19:25, ale kolejne rozstrzygnęli na swoją korzyść i wygrali 3:1. Sparta zajmuje trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 11 punktów.