reklama
Strona główna Sport Zwycięski początek

Zwycięski początek

0
Fot. Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki Facebook

Udany początek rozgrywek Ligi Mistrzów w tenisie stołowym w wykonaniu Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Mistrz Polski pewnie pokonał GDCS Juncal 3:0.

W ubiegłym sezonie Bogoria dotarła do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Zmagania w rozgrywkach 2019/2020 podopieczni Tomasza Redzimskiego rozpoczęli w dobrym stylu, dzięki czemu zyskali komfortowe położenie przed kolejnym spotkaniami w grupie C.

Rywalizacja z GDCS Juncal niosła ze sobą wiele niewiadomych. Dla ekipy z Portugalii jest to debiutancki sezon w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Trudno było zatem dokonać obiektywnej oceny potencjału GDCS Juncal, w którego składzie znajduje się czołowy zawodnik Afryki Idowo Saheed. Oprócz niego głównymi postaciami zespołu są Andrey Bukin i Mihai Sargu. Z kolei potencjał Bogorii jest znany. Mistrz Polski regularnie rywalizuje w Lidze Mistrzów i wypracował sobie markę.

13 września w Portugalii Bogoria potwierdziła, że będzie walczyła o zwycięstwo w grupie C. Rywalizację rozpoczęło starcie Pavla Sirucka z Saheedem. Czech zanotował pewne zwycięstwo 3:0. Jedynie w drugim secie zawodnik z Juncal nawiązał zaciętą walkę – 9:11, jednak w trzecim został zdominowany przez gracza z Grodziska 5:11. Jako drugi do stołu wyszedł Marek Badowski. Na początek Polak otrzymał cios od Bukina – 9:11. W kolejnych setach Rosjanin był jednak bezradny. Badowski grał konsekwentnie i skutecznie, dzięki czemu odniósł zwycięstwo. W każdej z trzech wygranych partii triumfował do 7. Kropkę nad „i” miał postawić Panagiotis Gionis. Grecki tenisista stanął do rywalizacji z Davidem Bessą. Gionis zaczął spotkanie zgodnie z planem – 11:7, 11:5. W trzecim secie Grek przegrał 7:11, ale odpowiedź była zabójcza. Gionis praktycznie zmiótł rywala 11:3 i zapewnił mistrzowi Polski triumf 3:0.

W drugim spotkaniu grupy C FC Saarbrucken pokonało Ping Pong Club Villeneuvois 3:0. Kolejna seria gier za miesiąc. 15 października Bogoria podejmie u siebie Saarbrucken.

Exit mobile version