reklama
Strona główna Aktualności Akt. Grodzisk Maz. ZWiK czyści kanały. Koniec podtopień w Grodzisku?

ZWiK czyści kanały. Koniec podtopień w Grodzisku?

0
ZWiK, Grodzisk Mazowiecki, kanalizacja, podtopienia, ul. Montwiłła
fot. ZWiK Grodzisk Maz.

Grodziski ZWiK zdiagnozował przyczyny regularnego zalewania ul. Montwiłła. Jak się okazuje, problemem są korzenie zarastające światło kanału burzowego.

Problem wody zalewającej ul. Montwiłła na wysokości skrzyżowania z ul. Sienkiewicza powraca w Grodzisku po każdych większych opadach. Teraz wreszcie pojawiła się nadzieja na rozwiązanie problemu. W ubiegłym tygodniu Zakład Wodociągów i Kanalizacji (ZWiK) poinformował o rozpoczęciu prac, które mają usprawnić usuwanie wód opadowych z ulicy.

– Grodziski ZWiK w porozumieniu z MZDW dokonał diagnozy kanału deszczowego w ul. Sienkiewicza. Za pomocą specjalistycznego robota wyposażonego w kamerę udało się zdiagnozować przyczynę niedrożności kanalizacji będącej własnością MZDW. Przyczyną niedrożności okazały się przerastające przez połączenia rur betonowych korzenie – poinformował niedawno magistrat. – Obecnie trwają prace związane z frezowaniem korzeni zdalnie sterowanym robotem, który nie wymaga ingerencji w nawierzchnię drogową.

Problemem są korzenie zarastające światło kanału burzowego. Fot. ZWiK Grodzisk Maz.

Wodociągowcy zapowiadają, że po oczyszczeniu światła wspomnianego kanału przystąpią do sprawdzania drożności sieci w innych punktach miasta. Miejsc, w których intensywne opady regularnie powodują lokalne podtopienia, jest bowiem więcej. Na ile prowadzone przez ZWiK działania okażą się skuteczne, przekonamy się zapewne już niebawem. Synoptycy ostrzegają bowiem, że burzowa aura nadal będzie nam towarzyszyć, możemy się więc spodziewać dalszych intensywnych opadów.

Czytaj również: Antysmogowy mural w Grodzisku

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version