reklama
Strona główna Aktualności Akt. Baranów ZUS wypłaci czternastki

ZUS wypłaci czternastki

0
zus, zakład ubezpieczeń społecznych, emerytura, czternasta emerytura, czternastka
Zdj. gov.pl

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaci czternaste emerytury. Kto, kiedy i ile dostanie w ramach tzw. czternastki?

Już w listopadzie 2021 roku na konta seniorów trafią czternastki. Resort rodziny i polityki społecznej szacuje, że świadczenie otrzyma 9,2 mln osób.

– Przypominam, że nie trzeba składać żadnego wniosku, świadczenie zostanie wypłacone z urzędu – podkreśla minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

O tym, kto dostanie czternastkę, decydować będą dochody.

Kto dostanie?

– Wkrótce wypłacona zostanie czternasta emerytura, do większości uprawnionych trafi wraz z listopadowym świadczeniem – zapewnia szefowa resortu rodziny Marlena Maląg.

W przeciwieństwie do trzynastej emerytury, czternastka nie trafi do wszystkich. W przypadku tego świadczenia obowiązuje próg dochodowy, który wyniesie 2900 złotych brutto.

Oprócz progu, obowiązywać będzie również zasada złotówka za złotówkę. Na przykład jeśli pobierana emerytura wynosi 3000 złotych, czternastka będzie przysługiwać w kwocie mniejszej o 100 złotych. 8 milionów osób załapie się na przelew w pełnej wysokości, co oznacza, że ich emerytury nie przekraczają kwoty 2900 złotych brutto.

– Zakład przypomina, że pracownicy ZUS nie dzwonią w sprawie czternastej emerytury i nie proponują pomocy przy wypełnianiu wniosku, ponieważ czternastą emeryturę ZUS wypłaci z urzędu wraz z listopadowym świadczeniem – informuje ZUS.

Czytaj również: ZUS skontroluje pracowników na zwolnieniu lekarskim

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Exit mobile version